Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Silopi’de Öğrenciler Ders Başı Yaptı

Silopi’de Öğrenciler Ders Başı Yaptı
Şırnak’ın Silopi İlçesi’nde sokağa çıkma yasağının kısmen kaldırılmasının ardından bugün 39 bin 128 öğrenci ders başı yaptı. Öğrenciler eğitimlerini sürdürüp, karnelerini almak istediklerini söyledi.

 

Silopi’de 5 Nisan’da, 1 polisin şehit olduğu saldırının ardından PKK’lılara etkisiz hale getirmek için düzenlenen operasyonlar nedeniyle konulan sokağa çıkma yasağı 24 Nisan’dan itibaren 04.30-21.30 saatleri arasında kaldırıldı. Sokağa çıkma yasağının kısmen kaldırılmasının ardından ilçedeki 39 bin 128 öğrenci bugün ders başı yaptı. Daha önce 14 Aralık ile 19 Ocak arasında ilan edilen ve yarı dönem tatiline denk gelen yasakta karne alamayan öğrenciler, bu dönem karne almak istiyor. Sınıfları dolduran öğrenciler derslerine kaldıkları yerden devam ediyor. Beden eğitimi dersi olan öğrenciler okula ait bahçe ve voleybol sahasında spor yaptı.
 
Öğrencilerden Navdar Evgin, bugün ders başı yaptıkları için çok mutlu olduğunu belirtirken, Zeki Babrak, "Sokağa çıkma yasağı olunca hepimiz çok üzüldük. Okullar yine tatil olmuştu. Çok üzüldük derslerimizden geri kaldık. Biz de istiyorduk İstanbullular gibi derslerimiz aynı olalım ama olmadı. Şimdi okullar açıldı derslerimiz gerideyiz ama ne kadar geride de olsak okullar açıldı mutluyuz" dedi. Kübra Katılmış ise, "Önce okullar kapandığı için biz çok üzüldük. Derslerimizi çalışıyorduk her gün. Bugün okula geldik, beden dersimiz var. Çok mutluyuz. Bir daha okulların kapatılmasını istemiyoruz. Artık karnemizi almak istiyoruz. Birinci karnemizi almadık ikinci karnemizi almayı çok istiyoruz" dedi.

Yayın Tarihi : 25.04.2016 : 15:37

Etiketler : Silopide    Öğrenciler    Ders    Başı    Yaptı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

1478
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN