Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Tavuk Çiftliği Kurdu, Organik Yumurta Üretiyor

Tavuk Çiftliği Kurdu, Organik Yumurta Üretiyor
Hatay’ın Reyhanlı İlçesi’nde Hüseyin Demirci, organik yumurta üretmek için 1.5 yıl önce 8 dekarlık alana tavuk çiftliği kurdu. Demirci, tavukların organik beslendiğini ve tavuklardan günlük 2 bin 200 adet organik yumurta aldığını söyledi.

 

Yıllardır aklında olan organik yumurta üretimini hayata geçirmek için 1.5 yıl önce kolları sıvayan 31 yaşındaki Hüseyin Demirci, 8 dekarlık alana tavuk çiftliği kurdu. Arazinin 7 dekarına tavukların organik beslenmesi için yonca, biberiye ve kekik eken Demirci, "Tavuklarım tıpkı köylerde olduğu gibi açık alanda gezerek, yani organik olarak besleniyor. Amacım Reyhanlı’da organik yumurta tüketimini sağlamak" dedi.
 
Yıllardır organik yumurta projesinin üzerinde çalıştığını ifade eden Hüseyin Demirci, şunları söyledi:
 
"Projemi sonunda hayata geçirdim. Kendi imkanlarımla kurduğum tesiste tavukları doğal ortamda besliyorum. 2 bin 500 tavuk açık alanda besleniyor. Günde 2 bin 200 organik yumurta alıyorum ve tanesini toptan 40 kuruşa satıyorum. 6’ı, 10’lu, 15’li ve 30’lu paketler halinde yumurtaları satışa sunuyorum. Şu anda sadece Reyhanlı’da dağıtım yapıyorum ancak hedefim Hatay geneline dağıtım yapmak."

Yayın Tarihi : 25.04.2016 : 13:16

Etiketler : Tavuk    Çiftliği    Kurdu    Organik    Yumurta    Üretiyor    Ekonomi    Kanalben    Haber   


Yorumlar

2819
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN