Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Azad Fazla'ya Duygusal Veda

İzmir'de 23 Nisan Cumartesi günü evinde yaşamını yitiren Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Sözcüsü 52 yaşındaki Azad Fazla için Büyükşehir Belediyesi binası önünde tören düzenlendi. Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Aziz Kocaoğlu, Fazla'nın kendisi üzerinde, işçi mücadelesinde ve siyasette emekleri olduğunu söyledi.

 

İzmir'de daha önce Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Ege Bölge Temsilciliği de yapan 2012 yılında AK Parti'ye geçen, bu ay İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Sözcüsü olan Azad Fazla, 23 Nisan Cumartesi günü yalnız yaşadığı evinde hayatını kaybetti. Şeker hastası olan, kalp krizi sonucu hayatını kaybettiği belirtilen Fazla için ilk tören görev yaptığı Büyükşehir Belediyesi önünde gerçekleşti. Törene, Fazla'nın çocukları Furkan ve Elvan Fazla, babası Cemil Fazla, kardeşleri ve diğer aile fertlerinin yanısıra AK Parti İzmir milletvekilleri Kerem Ali Sürekli, Necip Kalkan, CHP İzmir milletvekili Ali Yiğit, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, CHP ve AK Partili ilçe belediye başkanları AK Parti İl Başkanı Bülent Delican, Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili Bilal Doğan, meclis üyeleri DİSK Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı da katıldı.
 
 
Fazla için okunan duadan sonra AK Parti İl Başkanı Bülent Delican yaptığı konuşmada İzmir'in önemli bir değerini kaybettiğini söyledi. Delican, "Azad Ağabey İzmir sevdalısı, dik duran, aldığı görevi fazlasıyla yapan, saygısı ve çalışkanlığıyla bilenen bir insandı. Ailesine büyük bir onur bıraktı" dedi. Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ise uzun yıllar birlikte çalıştığı Fazlı'yı genç yaşta yitirmenin acısını yaşadığını söyledi. İzmir'de kendisi için 'Dürüst başkan' imajı düşüncesinin de Fazla'ya ait olduğunu belirten Kocaoğlu, "Bir sabah yola çıktığında 'Dürüst başkan- İzmir Sivil Toplum Platformu' yazılı afişlerle karşılaştım. Bunu yapanın Fazla olduğunu öğrendik. Ben de böyle bir emeği var. İşçi mücadelesinde, siyasette emeği var. Genç yaşta kaybettik. Ailesine başsağlığı diliyorum. Acımız büyük. Aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyorum" dedi.
 
Konuşmaların ardından Fazla'nın cenazesi omuzlara alınarak cenaze aracına yerleştirildi.
 
Karabağlar Belediyesi önünde tören düzenlendi
 
Evinde geçirdiği kalp krizi sonrası hayatını kaybeden Karabağlar Belediyesi Adalet ve Kalkınma Partisi Meclis Üyesi, İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi, Adalet ve Kalkınma Partisi Grup Sözcüsü Azad Fazla için Büyükşehir Belediyesi’nin ardından Karabağlar Belediyesi’nde de bir tören düzenlendi.
 
 
Karabağlar Belediye binası önündeki törene Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, CHP Karabağlar İlçe Başkanı Ali İhsan Yıldız, AK Parti Karabağlar İlçe Başkanı Erol Körüklü, AK Parti milletvekilleri, ailesi, yakınları, Karabağlar Belediyesi meclis üyeleri, muhtarlar ve sevenleri katıldı.
 
Tavırlarıyla örnek biriydi
 
Okunan Kuran-ı Kerim’in ardından konuşan Başkan Selvitopu yıllardan bu yana tanıdığı Azad Fazla’yı kaybettikleri için çok üzgün olduklarını belirterek,  belediye olarak bu acıların bir daha yaşanmamasını diledi.  Azad Fazla’nın Karabağlar ve İzmir’e hizmet etmeye çalışan bir insan olduğunu ifade eden Selvitopu,  “Eleştirileri, yaklaşımları ve tavırlarıyla örnek olan birisiydi. Kaybı önemli bir eksiklik yaratacak. Siyasette konuşurken sözlerini çok dikkatli seçerdi. Allah’tan rahmet diliyorum. Işıklar içinde yatsın.” dedi.
 
 
Ak Parti Milletvekili Necip Kalkan ise Azad Fazla için çok iyi bir ekip arkadaşını kaybettiği için üzüntülü olduğunu belirtti ve “Yaptığı işlerde hep Hakkı ve halkını düşündü, kimse onun arkasından kendi menfaati için bir iş yaptığını söyleyemez. Tam bir oyun kurucuydu” diye konuştu.  Kalkan, Azad Fazla için şair Cahit Sıtkı Tarancı’nın “Otuz Beş Yaş” şiirinden bir bölümünü okuyarak veda etti.
 
Merhum Fazla’nın cenazesi Buca İşçi Evleri Laleli Camii’ndeki cenaze namazının ardından Buca Kaynaklar Mezarlığı’na defnedilecek.
 
CAMİDEN UĞURLANDI
 
İzmir'de 23 Nisan Cumartesi günü evinde yaşamını yitiren İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Sözcüsü Azad Fazla'nın cenazesi, Buca ilçesi Laleli Camii'de öğle namazının ardından kılınan cenaze namazından sonra Kaynaklar Mezarlığı'nda toprağa verildi.
 
 
Azad Fazla'nın cenazesi için Laleli Camii'ne siyaset camiası ve yerel yönetimlerden çok sayıda kişi katıldı. AK Parti İzmir milletvekilleri Hamza Dağ, Atilla Kaya, Hüseyin Kocabıyık, Kerem Ali Sürekli, CHP İzmir Milletvekili Musa Çam, İzmir Valisi Mustafa Toprak, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, Ak Parti İl Başkanı Bülent Delican, Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkan Vekili Bilal Doğan, Büyükşehir Belediyesi CHP Grup Sözcüsü Sırrı Aydoğan, Büyükşehir Belediyesi eski başkanlarından CHP'li Yüksel Çakmur, AK Parti eski milletvekili Cemil Şeboy, başta olmak üzere İzmir'in siyaset ve yerel yönetimler dünyasında isimler son görevlerini yaptı. Fazla'nın kardeşleri taziyeleri kabul etti. Öğle namazının ardından cenaze namazı kılındı. Namaz sonrası Fazla'nın cenazesi omuzlarda araca kadar taşındı. Fazla, Buca Kaynaklar Mezarlığı'nda toprağa verildi.
 
Öte yandan, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, işlerinin yoğunluğu nedeniyle cenazeye katılamadı. Bakan Yıldırım'ın yerine Başdanışmanı Ömer Sertbaş cenazede hazır bulundu.
 

 

Yayın Tarihi : 25.04.2016 : 13:11

Etiketler : haber    haberler    azad fazla    cenaze    izmir    büyükşehir belediyesi    ak parti    kanalben    ben tv       


Yorumlar

4165
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN