Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Bayraklı'da Unutulmaz Konser

Bayraklı Belediyesi Türk Sanat ve Çok Sesli Korosu unutulmaz bir konserin altına imza attı. Konserde, solistlerden Tuğçe Çağlar’a erkek arkadaşı tarafından evlenme teklifi edildi. Koro şefi Dr. Halil Altınköprü’nün doğum günü sahnede pasta kesilerek kutlandı. Çay elinden öteye” adlı Karadeniz Türküsü’ne Bayraklı Belediyesi Folklor Eğitim Merkezi’nin folklorcuları da eşlik etti Konserin sonunda söylenen Vatan Marşı’nda ritim grubu öğrencileri ellerinde davullarla sahneye çıkarak eşlik etti.

 

Bayraklı Belediyesi Türk Sanat ve Çok Sesli Korosu’nun bahar konseri Tepekule Kongre Merkezi’nde gerçekleşti. Konsere Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, eşi Bahriye Karabağ, CHP Bayraklı İlçe Başkanı Cemalettin Alper, meclis üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı. 
 
EVLİLİK TEKLİFİ SÜRPRİZİ
 
Konserde ilk olarak Türk Sanat Müziği Korosu sahne aldı. Bayati şarkılarla başlayan konser Hicaz şarkılarla devam etti. “Haber vermez gönül virane kaldı” adlı hicaz şarkıyı seslendiren solist Tuğçe Çağlar şarkının sonunda bir sürprizle karşılaştı. Erkek arkadaşı Aykut Gültaş sahneye çıkarak Çağlar’a evlilik teklifi yaptı. Sürpriz karşısında oldukça heyecanlanan solist Tuğçe Çağlar teklife “evet” diyerek karşılık verdi. 
 
 
SAHNE PASTA KESİLDİ, TANGO YAPILDI
 
Konser daha sonra birbirinden güzel şarkılarla devam etti. 42 yaşına giren Koro şefi Dr. Halil Altınköprü’ye çalışma arkadaşları pastalı sürpriz yaptı. Altınköprü, doğum günü pastası Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ’la birlikte kesti.  Ege Üniversitesi (EÜ) Devlet Türk Musikisi Konservatuarını üçüncülükle kazanan  Bayraklı Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu kursiyeri Bahar Kökçüoğlu (29) ise ilk kez Bayraklı Korosunda sahne aldı. “Mazi kalbimde yaradır” isimli Nihavend Tango şarkıyı seslendiren Kökçüoğlu dinleyicilerden büyük alkış aldı. Bu şarkıya, tango yapan çift eşlik etti. 
 
ÇOCUKLARIN SÜRPRİZİ SALONDAKİLERİ COŞTURDU
 
Konserin ikinci bölümünde Bayraklı Belediyesi Çok Sesli Korosu sahne aldı. “Kuş sesleri”, “Türkü potbori”, “Sevdikçe seni ömrüm artar”, “Çay elinden öteye” ve “Sen gidince ah neler oldu” isimli şarkılara Şef Yardımcısı Dr. Çağrıhan Erkan piyanosuyla eşlik etti.  “Çay elinden öteye” adlı Karadeniz Türküsü’ne Bayraklı Belediyesi Folklor Eğitim Merkezi’nin folklorcuları da eşlik etti. Konserde her iki koro üyeleri vatan marşısın seslendirdi. Bu sırada sahneye Doğançay Semt Merkezi ritim grubu öğrencileri çıktı. Salonda bulunan davetlilerin de ellerindeki ay yıldızlı Türk Bayrakları ile marşa eşlik etmesiyle coşku en üst seviyeye çıktı. Konserin sonunda ise 10. yıl marşı hep bir ağızdan söylendi. Bu sırada salonda dev tür Bayrağı ve Atatürk fotoğrafı açıldı.
 

Yayın Tarihi : 25.04.2016 : 11:10

Etiketler : Bayraklı Belediyesi    Türk Sanat Müziği Korosu    konser       


Yorumlar

5023
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN