Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Çocuk İstismarına Karşı Pedal

Çocuk İstismarına Karşı Pedal
İzmir’in Dikili İlçesi’nde ’Çocuk İstismarına Karşı Pedal Çeviriyoruz’ adıyla etkinlik düzenlendi. Etkinlikte konuşan Eğitim-Sen Dikili Dönem Sözcüsü Zülfali Aras, denetimden uzak olan dini vakıf ve cemaat evlerinin kapatılmasını talep etti.

 

Eğitim-Sen Dikili Şubesi ve Dikili Bisiklet Gönüllüleri’nin birlikte organize ettikleri ’Çocuk İstismarına Karşı Pedal Çeviriyoruz’ etkinliği Atatürk Meydanı’nda başladı. ’Çocuk İstismarına Son’ yazılı pankart açılıp, sloganlar atan gruba, Dikili eski Belediye Başkanı Osman Özgüven, Dikili Belediyesi Meclis Üyesi Nazire Kösten ve İZAK Dağcılık Kulübü de destek verdi.
 
Bisiklet turu öncesi meydanda yapılan basın açıklamasında konuşan Eğitim-Sen Dikili Dönem Sözcüsü Zülfali Aras; Karaman’da Ensar Vakfı ve Karaman Anadolu İmam Hatip ve İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği’ne (KAİMDER) yakın kişilerin kiraladığı evlerde kalan 9 ve 10 yaşlarındaki 45 erkek öğrencinin, etüt öğretmeni M.B. tarafından cinsel istismara maruz kaldığı haberini hatırlatarak, "Son olarak, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, Ensar Vakfı ve tacizci öğretmeni ‘Buna bir kere rastlanmış olması hizmetleri ile ön plana çıkmış bir kurumumuzu karalamak için gerekçe olamaz’ sözleriyle sistematik olmayan tecavüzü suç saymadıklarını itiraf etti. Hükümet bütün kurumları ve yandaş medya aracılılığı ile canhıraş bir şekilde Ensar Vakfı ve tecavüzcü öğretmeni aklama telaşına düşerek, neredeyse cinsel istismara uğramış çocukları suçlayacak bir pozisyon almıştır. Ancak çürümüş sistemlerinin kokusunu örtbas edemeyeceklerdir. Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası olarak bizler; bu ve benzeri vakaların bir daha yaşanmaması için kalıcı çözümlerin bir an evvel hayata geçirilmesini, hukukun tecavüzcüleri korumak yerine adaleti tesis etmesini ve Ensar Vakfı başta olmak üzere denetimden uzak olan dini vakıf ve cemaat evlerin kapatılmasını talep ediyoruz" dedi.
 
Yapılan basın açıklamasının ardından Dikili Bisiklet Gönüllüsü Selman Korkmaz öncülüğünde, yaklaşık 35 bisikletli Dikili Atatürk Meydanı’ndan, Yakamoz ve Danıştay Evleri’ne pedal çevrilerek, tekrar meydana döndü.

Yayın Tarihi : 24.04.2016 : 18:21

Etiketler : Dikilide    Çocuk    İstismarına    Karşı    Pedal    Çevirdiler    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

8520
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN