Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Manisalı Çocuklar Bisikletlerine Kavuştu

Manisalı Çocuklar Bisikletlerine Kavuştu
Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Manisa’da çocukları hareketli yaşama teşvik etmek için 784 bisiklet dağıttı.

 

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Sağlık Bakanlığı’nın projesi kapsamında Manisa’da ilk ve ortaokul çocuklarına bisiklet dağıttı. Cumhuriyet Meydanı’nda yapılan törene Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’un yanı sıra Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, Halk Sağlığı Müdürü Dr. Ziya Tay, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, hasta olmamanın yolunun hareket etmekten ve spor yapmaktan geçtiğini belirterek, araba ve asansör kullanımından kaçınılması gerektiğini söyledi.
 
Bisiklet dağıtım töreninde konuşan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, eskiden insanların daha çok hareket ettiğini ve doğal beslendiklerini belirterek, "Modern hayat bize bu imkanı vermiyor. Modern hayat daha az yürüdüğümüz, hiçbir zaman koşmadığımız, spor yapmadığımız bir hayat tarzını bize dayatıyor. Büyüklerimizin yedikleri besinleri çoğumuz bulamıyoruz. Türkiye’de ölümlerin yüzde 87’si kronik hastalıklardan kaynaklanıyor. Sadece hastane yaparak, hastalıkları iyi bir şekilde tedavi ederek sağlıklı toplum oluşturamayız. Sağlıklı toplum oluşturmanın yolu sağlığı kaybetmeden kıymetini bilmektir" diye konuştu.
 
KURTULMUŞ’UN ZOR ANLARI
 
Konuşmasında Kanuni Sultan Süleyman’ın sağlıkla ilgili sözünü hatırlatan Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, 3 kez yanlış söyleyince milletvekilleri tarafından uyarıldı. "Olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi" sözünü söylemeye çalışan Kurtulmuş, "Olmaya bir nefes sıhhat bu dünyada devlet gibi", "Halk içinde muteber bir nesne yok sıhhat gibi", "Olmaya sıhhat devlet gibi" dedikten sonra "Olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi" diyerek düzeltti.
 
’SPOR YAPIN’ TAVSİYESİ
 
Öğrencilere hareketli yaşam için önerilerde bulunan Kurtulmuş, "Her gencimizin küçük yaştan itibaren sporu alışkanlık haline getirmesini tavsiye ediyoruz. Ne yaparsanız yapın ama bir sporu yapın, bunun yanında hareketli bir hayat sürün. Bugün dağıtılacak bisiklet belki bütün çocukların ihtiyacını karşılayacak seviyede değil. Toplam 6 bin bisiklet öngörülüyor. Ancak bu bir dikkat çekmektir. Gençlerimizin çokça bisiklete binmelerini tavsiye ediyorum. Bisiklete binerken başlarında kask olursa iyi olur, kendilerini herhangi bir kazadan korumuş olurlar" diye konuştu.
 
Konuşmaların ardından Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, protokol üyeleriyle birlikte öğrencilere bisikletlerini dağıttı.

Yayın Tarihi : 24.04.2016 : 16:24

Etiketler : Manisalı    Çocuklar    Bisikletlerine    Kavuştu    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

8171
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN