Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Kapıkule’de 12 Kilometre Tır Kuyruğu

Kapıkule’de 12 Kilometre Tır Kuyruğu
Edirne’de Kapıkule Sınır Kapısı yurt dışına çıkmak isteyen TIR’lar 12 kilometre kuyruk oluşmasına neden oldu. Hamzabeyli Sınır Kapısı’nda ise 240 TIR çıkış yapmak 6 kilometre uzunluğunda kuyruk oluşturdu.

 

Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden ihracat yüklerini hafta başına yetiştirmek isteyen yaklaşık 500 TIR, Kapıkule Sınır Kapısı’nda 12 kilometre kuyruk oluşturdu. Kapıkule TIR Parkı’nda ise yaklaşık 400 TIR çıkış yapmak için sıra bekliyor.
 
İstanbul’dan aldığı tekstil yükünü Almanya’ya götürmek için yola çıkan TIR sürücüsü Ecevit Gasanya, nedeni bilmeden her seferinde Kapıkule önünde uzun kuyruklar oluştuğunu ifade ederek, "Gelip sıraya girip diziliyoruz. Neden olduğunu bilmeden, kurbanlık koyun gibi burada bekliyoruz. Yükümü Pazartesi teslim etmem gerek. Ne yapacağımı bilmiyorum” dedi. Almanya’ya yük taşıdığını kaydeden TIR sürücüsü Şaban Güner ise “Bize neden beklediğimizi söyleyen yok. Tek söyledikleri, sorunun kendilerinden kaynaklanmadığı. Bulgar tarafının yavaş çalıştığı. Bizim çilemiz bitmez" diye konuştu.
 
HAMZABEYLİ SINIR KAPISI’NDA 6 KİLOMETRE KUYRUK
 
Edirne’de Bulgaristan’a açılan diğer sınır kapısı olan Hamzabeyli’de 240 TIR aracı çıkış yapmak için yaklaşık 6 kilometre kuyruk oluşturdu. Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü yetkilileri kuyrukların Bulgaristan’ın yavaş çalışması nedeniyle meydana geldiğini ifade etti.

Yayın Tarihi : 24.04.2016 : 16:07

Etiketler : Kapıkulede    Kilometre    Tır    Kuyruğu    Ekonomi    Kanalben    Haber   


Yorumlar

4111
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN