Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İZKA'da Nöbet Değişikliği

İZKA'da Nöbet Değişikliği
İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA) Kalkınma Kurulu Başkanı Kemal Çolakoğlu, Kalkınma Bakanlığı tarafından alınan karar gereği yenilenecek olan Kalkınma Kurulu üyelikleri için bugüne kadar görev yapmış üyelere teşekkür etti.

 

Türkiye’deki bütün kalkınma ajansları gibi İZKA’nın da Kalkınma Kurulu’nun yenilecek olması nedeniyle açıklama yapan Çolakoğlu, süreleri bitecek kalkınma kurulu üyelerine teşekkür etti ve arzu edenlerin yeniden aday olabileceğini belirtti. Kalkınma ajansları kanununa göre, kalkınma kurulu üyelerinin valilikçe uygun görülüp seçilerek uygun görüşle Bakanlar Kurulu’na gönderildiğini ve uygun olması halinde üyeliğin onanıp kesinleştiğini anlatan Çolakoğlu, şöyle konuştu:
 
"Dolayısıyla aslında kalkınma kurul üyelikleri tayinle gelinen görevlerdir. Süre dört yıldır. Dört yıllık sürenin sonunda veya gerek görüldüğünde Bakanlar Kurulu, kalkınma kurulunda temsil edilecek kurum ve kuruluşları yeniden belirleyebilir. Bu durumda, bu prosedür Kalkınma Bakanlığı’nca uygun görüldüğünde yenilenerek, yeni kurullar oluşturulur. İZKA Kalkınma Kurulu’nun son oluşum tarihi Haziran 2013’tür. Süresinin bitimine bir yıl vardır. Bununla birlikte Kalkınma Bakanlığı 13 Nisan 2016 tarihli yazısı ile etkili temsilin teyit edilmesi, üyelerin devam performanslarının değerlendirilmesi için yenilenen kalkınma kurulları oluşturulması kararını vermiştir. İZKA Kalkınma Kurulu’nda yeniden görev almak isteyen kurum ve kuruluşlar talep formu doldurarak 6 Mayıs tarihine kadar İZKA Genel Sekreterliği’ne başvurabilirler."
 
"ANLAYIŞLA KARŞILAMALIYIZ"
 
İZKA kurulduğundan bu yana, rektör ve öğretim üyeleri, belediye başkanları, il müdürleri, meslek kuruluşları ve sivil toplum örgütü başkan ve üyelerinin Kalkınma Kurulu’nda görev yaptığına dikkat çeken Çolakoğlu, özveri ile zamanlarını, mesai ve bilgilerini İzmir ve İZKA için harcayan üyelerin takdirinin her şeyin üzerinde olduğunu kaydetti. Kurulun, İzmir’in bölge planından tanıtımına, kalkınma ajanslarının yasasında yapılması gerekli değişiklikler üzerindeki çalışmalara kadar çok emek harcadığını anlatan Çolakoğlu, "Nitekim, haziran ayında değişmesi muhtemel kalkınma ajansları yasasında İZKA Kalkınma Kurulu önerilerinden istifade edileceğine inanıyoruz. Tayin ya da seçimle gelinen görevlerde elbette nöbet değişikliği olacaktır. Bunu anlayışla karşılamalıyız. Bu güne kadar bu görevi bize layık görenlere müteşekkiriz. Yeni ve yeniden seçilecek üyelerin, kalkınma ajansları kanununun çıkmasında büyük katkısı olan İzmir kentinin temsilcileri olarak, devir alacakları bayrağı daha yükseklere taşıyacağına güvenim sonsuzdur. Bu kararın ve yeni oluşumun, ülkemize, bölgemize ve öncülerin kenti İzmir’e hayırlı olmasını diliyorum" diye konuştu.

Yayın Tarihi : 24.04.2016 : 11:36

Etiketler : İzka    Kalkınma    Kurulunda    Nöbet    Değişikliği    Bölge   


Yorumlar

7371
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN