Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Çocuklar ve Anneleri Turnuvada Buluştu

Çocuklar ve Anneleri Turnuvada Buluştu
Bayraklı Belediyesi, anne ve çocukları satranç turnuvasında buluşturdu. Turnuvada anne ve çocuklar karışık olarak mücadele ederken, renkli görüntüler ortaya çıktı.

 

Bayraklı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ile Türkiye Satranç Federasyonu İzmir İl Temsilciliğinin organizasyonuyla Mustafa Kemal Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleştirilen anne-çocuk-minikler turnuvası büyük çekişmelere sahne oldu. 132 çocuk, 75 çift anne ve çocuk satranç turnuvasında ter döktü. Aileler çocuklarının heyecanına tribünden ortak oldu. Etap etap yapılan turnuvada anne ve çocuk kategorisinde rakiplerini yenen Eren Kaan-Atiye Balıkçı birinci oldu. Orçun-Sevcan Baykut ikinci, Pelin-İvda Budak da üçüncülüğü elde etti. Çocuklar kategorisinde ise birinci İsmail Güngördü, ikinci Yağız Efe Çetin, üçüncü Defne Ağzıkara oldu. 2007 ve sonrası doğumlu minikler kategorisinde ise Umut Temir birinci, Eyüpcan Karataş ikinci, Beril Uyduk üçüncülüğü elde etti. Turnuva boyunca anne ve çocukların heyecanı yüzlerine yansıdı bu da renkli görüntüleri beraberinde getirdi.
 
Şampiyonanın tamamlanmasının ardından ilk üçe giren tüm branşlardaki sporculara kupa ve madalya takdim edildi. Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, "Turnuvada ilk kez anne ve çocuk kategorisi branşı açıldı. Kısa bir süre önce anne ve çocukları için satranç kursu açtık. Kursumuza ilgi gerçekten yoğun oldu. Anneler ve çocukları orada öğrendiklerini turnuvada sergilediler. Belediye olarak satranca büyük önem veriyoruz. Sıklıkla turnuvalar düzenliyoruz" dedi.

Yayın Tarihi : 24.04.2016 : 11:36

Etiketler : Çocuklar    Anneleri    Turnuvada    Buluştu    Bölge   


Yorumlar

1668
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN