Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Organları İle Hayat Verdi

Organları İle Hayat Verdi
Bursa’da, geçen kasım ayında çıkan kavgada başına odunla vurulması sonucu ağır yaralanan ve kaldırıldığı hastanede beyin ölümü gerçekleşince organları ile birden çok kişiye hayat veren 21 yaşındaki Emrah Baydur’un ölümüyle ilgili davaya başlandı. Sanık 22 yaşındaki Gürkan Çolakoğlu’nun, pişman olduğunu söylediği duruşmada Baydur’un kesin ölüm nedenin belirlenmesi için Adli Tıp Kurulu İhtisas Kurumu’ndan rapor alınmasına karar verdi.

 

Mustafakemalpaşa İlçesin’de geçen Kasım ayında iki grup arasında çıkan kavgada iddiaya göre, Gürkan Çolakoğlu’nun sopa ile kafasına vurduğu Emrah Baydur ağır yaralandı. Bursa’da hastaneye sevk edilen Bodur, bu olaydan 1 hafta sonra tedavi altında tutulduğu yoğun bakımda kurtarılamadı. Ailesinin izin vermesi sonucu talihsiz gencin karaciğer, kalp, böbrekleri ve korneaları Bursa, Ankara ve Balıkesir’de organ bekleyen hastalara nakledildi. Cinayetle sonuçlanan kavga sonrası zanlı olarak yakalanan Gürkan Çolakoğlu tutuklandı.
 
Hakkında Bursa 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde, ’Adam öldürmek’ suçundan ömür boyu hapis cezası istemiyle yargılanan Gürkan Çolakoğlu’nun yargılanmasına başlandı. Çıktığı ilk duruşmada pişmanlık duygularını dile getiren Çolakoğlu, "Kavga sırasında kendimi savunmak için odunu rastgele salladım. Keşke bu olayları yaşamasaydık. Çok üzgünüm. Rahatsızlık hissediyorum" dedi.
 
Mahkeme yargılamayı ileri tarihe ertelerken, organları ile 4 hastaya hayat veren Emah Baydur’un ölüm nedenin belirlenmesi için Adli Tıp Kurulu ihtisas Kurumundan rapor alınmasına karar verdi.

Yayın Tarihi : 24.04.2016 : 10:40

Etiketler : Organları    İle    Hayat    Ölüm    Nedenini    Adli    Tıp    Kurumu    Belirleyecek    Kanalben    Haber   


Yorumlar

7145
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN