Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Hakkari’de 733 Öğrenciye Bisiklet Dağıtıldı

Hakkari’de 733 Öğrenciye Bisiklet Dağıtıldı
Hakkari'de ’Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Projesi’ kapsamında kent merkezindeki çeşitli okullarda okuyan 733 öğrenciye bisiklet dağıtıldı.

 

Sağlık Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokolle ’Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Projesi’ kapsamında 733 öğrenciye Hakkari il Sağlık Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından bisiklet dağıtıldı. Atatürk Kültür Merkezi önünde yapılan bisiklet dağıtımına Hakkari Valisi Yakup Canbolat, Hakkari Sağlık Müdürü Dr. Harun Aşan, Milli Eğitim Müdürü Veysel Durgut, öğretmenler, öğrenciler ve velileri katıldı. Öğrencilere bisikletleri tek tek dağıtılırken, ilk kez bisiklet sahibi olan öğrencilerin mutlulukları ise gözlerinden okundu.
 
Proje kapsamında Hakkari’de 733 öğrenciye bisiklet dağıtıldığını söyleyen Hakkari Valisi Yakup Canbolat,"Türkiye genelinde 2016 yılı içerisinde toplamda 275 bin bisiklet dağıtıldı. Amaç gençlerimizin sağlıklı, sıhhatli ve onların fiziksel aktiviteye katılımlarını sağlamak. Ben buradan yeniden tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum. Bisikletleri hayırlı uğurlu olsun" dedi.

Yayın Tarihi : 23.04.2016 : 16:23

Etiketler : Hakkaride    Öğrneciye    Bisiklet    Dağıtıldı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

1071
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN