Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


23 Nisan'a Özel Görev Teslimi

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda CHP İl Başkanı Alaattin Yüksel koltuğunu 14 yaşındaki İlköğretim Okulu öğrencisi Aslı Ulu'ya bıraktı. Terörün ve savaşların bitmesini dileyen Ulu, soru üzerine CHP'yi yapılacak çalışmalarla iktidara taşıyabileceklerini söyledi.

 

CHP İl Başkanlığı'nın düzenlediği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama programı çerçevesinde İl Başkanı Alaattin Yüksel koltuğunu 14 yaşındaki İlköğretim Okulu öğrencisi Aslı Ulu'ya bıraktı. Yüksel, koltuğu devretmeden önce yaptığı konuşmada CHP'ni 23 Nisan 1920'de TBMM'nin açılması, egemenliğin kayıtsız şartsız milletin olduğu sürecin başlaması ve Cumhuriyet'in ilanı sürecinin hep içinde olduğunu söyledi. CHP'nin ülkeyi demokrasiye götüren parti olduğunu belirten Yüksel “Demokrasi vazgeçilmez yaşam biçimimizdir. Sonsuza kadar varolması için bizden sonraki kuşakların da hazırlanması gerekir. Geleceğimiz olan çocuklar dünyanın en güzel çiçekleridir. Bugün, 23 Nisan'da koltuğumu Aslı Ulu'ya devrediyorum. Aslı ve arkadaşları geleceğimiz" dedi. 
 
CHP İl Başkanlığı koltuğuna oturan Aslı Ulu, ilk mesajını verdi. Ulu, ülkenin içinde bulunduğu durumdan en çok çocukların etkilendiğini belirterek “Terör olayları ve savaşların sona ermesini istiyoruz. En çok korkan biz çocuklar. Umarım terör olayları son bulur. Umarım herkes sabah gülerek uyanır. Herkes ülkemizde özgürce yaşar. 23 Nisan'ın her sene coşkuyla kutlanmasını diliyorum. Eğitim alanında yetenli çocukların teşvik edilmesini istiyorum. Yönetim başta olmak üzere işte kadın ve erkeğin her alanda eşit olmasını istiyoruz. Tüm çocukların bayramını kutluyorum" dedi. 
 
Basın mensuplarının “Yapacağınız çalışmalarla CHP'yi iktidara taşıyabilecek misiniz?" sorusunu da yanıtlayan Aslı Ulu “Bence CHP'yi iktidara taşıyabiliriz. CHP kadınlara en çok önem veren partidir" dedi. Ulu, tüm arkadaşlarının Atatürk yolunda ilermesini istediğini, Atatürk'ün yolunun en iyi ve doğru yol olduğunu söyledi. Alattin Yüksel, küçük başkan Ulu ve arkadaşları daha sonra 23 Nisan için hazırlanan pastayı kesti.

Yayın Tarihi : 23.04.2016 : 15:22


Yorumlar

5275
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLERReklam

YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN