Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Tutuklananların Sayısı 5’e Çıktı

Tutuklananların Sayısı 5’e Çıktı
Osmaniye Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/ PDY) soruşturması kapsamında yapılan 2’inci operasyonda tutuklananların sayısı 5’e yükseldi. Aynı dosya kapsamında daha önce de 4 kişi tutuklanmıştı.

 

Sosyal Destek Programı (SODES) projelerinde usulsüzlük ve örgüte mali kaynak sağladığı iddiaları üzerine çarşamba günü gözaltına alınan 21 şüpheliden 11’i sorgularının ardından adliyeye sevk edilmiş, 4’ü tutuklanmıştı. Gözaltındaki diğer 10 kişinin de sorgusu tamamlanarak adliyeye sevk edildi. Şüphelilerden 1’i ’Terörizmin finansmanının önlenmesi hakkında kanuna muhalefet ve terör örgütüne üye olmak’ suçlarından nöbetçi mahkemece tutuklanırken, 8’i adli kontrol ve yurt dışına çıkış yasağı ile serbest bırakılırken. Diğer 1 kişi de mahkeme tarafından serbest bırakıldı.
 
Aynı soruşturma kapsamında 12 Nisan’da Osmaniye merkezli 8 ilde yapılan ilk operasyonda 18 kişi gözaltına alınmış, bunlardan 4’ü tutuklanmış, diğerleri serbest bırakılmıştı.

Yayın Tarihi : 22.04.2016 : 18:46

Etiketler : Osmaniyedeki    paralel    Yapı    Operasyonunda    Tutuklananların    Sayısı    e    Çıktı    Kanalben    Haber   


Yorumlar

1634
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN