Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Almanya’da 23 Nisan Hazırlıkları Sürüyor

Almanya’da 23 Nisan Hazırlıkları Sürüyor
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının hafta sonuna denk gelmesiyle Almanya’da kutlama törenleri çoğu kentlerde gününde yapılacak. Günün önemine değinen zengin programlarda çocuklar ve gençler şiirler, skeçler, folklor, dans, tiyatro, farklı yarışma gösterileriyle sahneye çıkacak.

 

 
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının hafta sonuna denk gelmesiyle Almanya’da kutlama törenleri çoğu kentlerde gününde yapılacak. Günün önemine değinen zengin programlarda çocuklar ve gençler şiirler, skeçler, folklor, dans, tiyatro, farklı yarışma gösterileriyle sahneye çıkacak. Cumartesi günü Offenburg kentinin Gengenbach kasabasında 23 Nisan kutlama törenine Alman ve yabancı öğrencilerle beraber Suriye ve Irak’tan Almanya’ya gelen sığınmacı çocukları akranlarıyla beraber katılacak. Çok sayıda eğitimci ve yerel siyasetçilerin katılacağı program gün boyu devam edecek. Almanya’nın Baden Württemberg eyaletinde kutlama törenleri Cumartesi ve Pazar günü Stuttgart, Karlsruhe, Mannheim, Heidelberg, Freiburg, Offenburg, Haslach, Kehl, Gengenbach, Baden- Baden, Bretten, Heidenheim, Kraichtal, Oberderdingen kentlerinde yapılacak. Kutlama törenleri Almanya ve diğer Avrupa ülkelerinde Mayıs ayının sonuna kadar farklı tarihlerde yapılıyordu. Çoğu kutlama törenlerine dış temsilciliklerimizde çalışan görevliler, ataşeler, konsolos ve büyükelçiler günün önemine değinen konuşmalarıyla katılıyor.

Yayın Tarihi : 21.04.2016 : 21:37

Etiketler : Almanyada    Nisan    Kutlama    Törenleri    Hazırlıkları    Sürüyor    Dış    Haberler    Kanalben    Haber   


Yorumlar

2359
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN