Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Arkas'tan Dev Gemiye Yakıt İkmali

Arkas'tan Dev Gemiye Yakıt İkmali
Arkas Petrol dev sondaj gemisi Noble Globetrotter II’ye Türkiye’nin tek seferde gerçekleştirilen en büyük marine gas oil (deniz motorini) ikmalini yaptı.

 

Arkas Petrol, filosundaki Türkiye’nin en büyük yakıt ikmal tankeri olan M/T Çeşme ile, petrol arama çalışması yapan Noble Globetrotter II (Asil Gezgin)  isimli dev gemiye yakıt ikmali gerçekleştirdi. Gemlik’te 2.130 ton marine gas oil ikmali yapan M/T Çeşme, Türkiye’de tek seferde yapılan en büyük marine gas oil ikmalini gerçekleştirmiş oldu. 
 
Noble Globetrotter II (Asil Gezgin), geçtiğimiz yıl Batı Karadeniz’de karadan 100 kilometre açıkta, 2 kilometre derinlikte arama çalışması yapmıştı. 87 metre yüksekliğinde olan gemi,  Türk Boğazları Tüzüğü'ne göre izin verilen güvenli geçiş yüksekliğini aşması nedeniyle, geçtiğimiz yıl ancak tadilat gördükten sonra Karadeniz’e açılabilmiş, Nisan ayında ise İstanbul Boğazı Kuzey yönlü geçişini 2 römorkör eşliğinde tamamlayabilmişti. Batı Afrika’dan gelerek önce Çanakkale sonra da  Gemlik’ten geçen Noble Globetrotter II, burada Arkas Petrol’ün  yaptığı marine gas oil ikmalinin ardından petrol arama çalışmaları için Bulgaristan karasularına doğru yola çıktı. 
 
En iyi kalitede yakıt ikmalini sadece Türkiye’de değil, dünyanın tüm limanlarında sağlayabilen Arkas Petrol, kendine ait 6 yakıt ikmal tankeri ile hizmet veriyor. EPDK verilerine göre, Türkiye ihrakiye (bunker) piyasasında bu güne kadarki en çok satış tonajını yapan şirket unvanına sahip olan  Arkas Petrol, 2015 yılında yüzde 53 büyüme göstererek ihrakiye piyasasında ilk sırada yer aldı.  
 

Yayın Tarihi : 21.04.2016 : 18:31

Etiketler : haber    haberler    arkas    dev gemi    yakıt ikmali    Noble Globetrotter    ben tv    kanalben       


Yorumlar

2789
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN