Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Bu Festival Matematiği Sevdirdi

Bu Festival Matematiği Sevdirdi
İzmir’in Selçuk İlçesi’ndeki Uluslararası Selçuk Leylek ve Doğal Yaşam Festivali’ne konuk olan Türkiye’nin ilk ve tek Matematik Müzesi, bilim istasyonları akıl oyunları ile yetişkin ve çocukların ilgi odağı oldu.

 

Uluslararası Selçuk Leylek ve Doğal Yaşam Festivali’nde Matematik Müzesi’nin bilim istasyonları akıl oyunları çocuklarla buluştu. Festivalde çocuklara matematiğin günlük hayatta nerede, nasıl kullanıldığını doğada nasıl bulunduğunu anlattıklanı ifade eden matematikçi Ahmet Akyol, "Burada bazı matematiksel bulmacalarımız var. Geometrik olarak görmüş olduğunuz piramitleri çocuklar oluşturmaya çalışıyor. Örneğin, Mimar Sinan köprümüz var. Standımıza gelen ziyaretçilerimize bu köprünün neden bu kadar dayanıklı olduğunu burada matematiksel olarak anlatıyoruz. Ayrıca kanalizasyon kapağının bile neden dairesel olduğunu çocuklar burada mantığını kavramış oluyor. Okulda görmüş oldukları dersin günlük yaşamda karşılığını bulmuş oluyorlar" dedi.
 
Festivalin 3’üncü gününde İstasyon Meydanı’na gelen çocuklar şişme balonlarda doyasıya eğlenirken, Koro Şefi Neyzen Murat Gezer’in birbirinden güzel müzik dinletisi büyük beğeni topladı.

Yayın Tarihi : 21.04.2016 : 16:10

Etiketler : Bu    Festival    Matematiği    Sevdirdi    Bölge   


Yorumlar

7600
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN