Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Hotar, Üniversitelilerle Buluştu

Hotar, Üniversitelilerle Buluştu
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar, İzmir’de üniversite öğrencileriyle buluştu. Hotar, öğrencilerin en çok seçmek istediği mesleklerin tıp, mühendislik, öğretmenlik, polis memurluğu olduğunu söyledi.

 

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi’nde (İKÇÜ), "Kariyer Planlaması ve Başarının Sosyal Barışa Etkisi" konulu konferansta konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar, gençlerin kariyer planlama ve seçimlerinde ebeveynlerinin yönlendirmesi, maddi kazanç beklentisi gibi konuların etkili olduğunu belirtti.
 
Yapılan araştırmalara göre, Türkiye’deki üniversitelerde öğrenim gören gençlerin memnuniyet oranının yüzde 40 gibi düşük seviyede olduğunu aktaran Hotar, bu durumun öğrencilerin sosyal ve kültürel hayata katılımlarını etkilediğini vurguladı. Hotar, üniversite öğrencilerinin üçte birinin seçtiği meslekle ilgili olarak olumlu düşündüğünü, yüzde 25’inin ise çaresizlikten, aldığı puanla açıkta kalmamak için bir bölümde okuduğunu ifade etti.
 
Öğrencilerin en çok doktor, mühendis, öğretmen, polis memuru olmak istediğini bildiren Hotar, iş arayanlar ile açık işleri birbiriyle örtüştürmenin önemine dikkati çekti. Hotar, bunun hükümet politikasının yanında üniversitelerin kendi bölgesi için oluşturacağı yapılanmayla önemli ölçüde çözülebileceğini kaydetti. Gençlerin ülke barışının garantisi olduğunun altını çizen Hotar, bu noktadan hareketle gençlerin ve çocukluk sürecinin daha mutlu geçirilmesiyle işinde mutlu bireyler olmalarına katkı sağlayacağını, hükümet olarak üniversitelerin ve gençlerin görüş ve önerilerine daima açık olduklarını vurguladı. "Özellikle gençler, ülkenin ve şehitlerin kanlarının hatırına, sahip olduklarının kıymetini bilmek zorunda" diyen Hotar, iktidar olarak bunu destekleyici ve güvenliği oluşturucu politikalar üretmenin önemli olduğunu söyledi. Öğrencilerin sorularını da yanıtlayan Nükhet Hotar, kadının iş dünyasına katılımı ve kariyer olarak yükselmesi konusunda bazı sıkıntılar olduğunu, çözümü için çalışmalar yaptıklarını ifade etti.

Yayın Tarihi : 20.04.2016 : 17:15

Etiketler : Hotar    Gençler    Doktor    Mühendis    Öğretmen    Polis    Olmak    İstiyor    Bölge   


Yorumlar

5312
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN