Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


TAKEV Projeleri Yine Fark Yarattı

TAKEV Projeleri Yine Fark Yarattı
DOESEF’de yarışan TAKEV projeleri, Amerika-Kanada-Londra ve Brezilya’da ülkemizi temsil hakkı kazandı…

 

DOESEF Proje Yarışması’nda Fizik, Kimya ve Biyoloji dallarında hazırladıkları projelerle yarışan TAKEV Fen ve Anadolu Lisesi Öğrencileri elde ettikleri olağanüstü başarıyla ülkemizi Amerika, Brezilya, Kanada ve Londra ‘da düzenlenecek dünyaca ünlü bilim fuarlarında temsil etme hakkı kazandı. TAKEV Okulları yetiştirdiği bilim adamları  ile bir kez daha bilim eğitiminde Türkiye’nin yüzakı oldu.
 
 
12-15 Nisan 2016 tarihlerinde düzenlenen V.DOESEF Yarışması ‘nda TAKEVli bilim insanları TAKEV Fen ve Anadolu Lisesi’ni temsilen 3 Fizik, 2 Biyoloji ve 2 Kimya projeleri ile yarıştı.Yarışma sonunda TAKEV Lisesi öğrencileri Atakan Özyapıcı ve Erol Ata Albayrak’ın hazırladığı Fizik Projesi Amerika’da düzenlenecek INTEL ISEF bilim fuarına; Yavuz Kerem Altun ve Buket Özen’in hazırladığı Biyoloji Projesi Kanada’da düzenlenecek Wide Science Fair’a(CWSF) ;Melis Leyal Gürel ve Işınsu Özgüney’in hazırladıkları  Kimya projesi ise Brezilya’da gerçekleşecek MOSTRATEC International Science Fair’a; Aleyna Ünver ve Ceren Kabak’ın hazırladığı yine bir diğer biyoloji projesi de Londra’da düzenlenecek INTERNATIONAL Youth Science Forum’a davet alarak katılım hakkı elde etti. Bilim porjeleri ise TAKEV Okulları’nı ve bilimsel eğitimi dünyanın en prestijli bilim fuarlarında temsil edecek TAKEV öğrencileri sadece Ege’nin değil Türk eğitim sisteminin gururu oldu.

Yayın Tarihi : 20.04.2016 : 10:56

Etiketler : haber    haberler    DOESEF    takev    proje    fark yarattı    TAKEV Projeleri Yine Fark Yarattı    izmir    ben tv    kanalben       


Yorumlar

3872
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN