Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Üç Bakanla Ankara Zirvesi

Üç Bakanla Ankara Zirvesi
Ankara’da İzmir’in projeleri konuşuldu.

 

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve bürokratları Körfez Projesi ÇED ve Katı Atık Bertaraf Tesisi ÇED sürecinde verilen olumsuz raporlar ve eksik belgeler sorunuyla ilgili Ankara’da üç bakanla ayrı zirve yaptı. Kocaoğlu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ve İzmir miletvekili Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşbe Bakanı Binali Yıldırım’la görüştü.
 
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, kentin iki önemli sorunu olan Kuzey Bölgesi Katı Atık Değerlendirme ve Bertaraf Tesisi ile Büyük Körez Projesi ÇED raporu konularındaki çözümsüzlüğün bir an önce ortadan kaldırılması için ilgili üç bakana 4 Nisan’da yaptığı zirve çağrısına olumlu yanıt alınca bugün ilgili bürokratlarıyla birlikte Ankara’ya gitti. Kocaoğlu, Genel Sekreter Yardımcıları Buğra Gökçe, Suphi Şahın, Erhan Bey, İZSU Genel Müdürü Fügen Selvitopu başta olmak üzere ilgili bürokratlardan oluşan ekiple ilk önce Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı ile görüştü. Bakanlık bürokratlarının da katıldığı toplantıda Büyük Körfez Projesi ÇED raporu süreci, yapılan çalışmaları, kurum görüşleri ve istenen belgeler ve eksiklikler masaya yatırıldı.
 
Kocaoğlu ve bürokratlarının ikinci durağı Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu oldu. Bakanlık’ta Büyükşehir Belediyesi’nin Yamanlar Dağı eteklerinde yapmayı planladığı Katı Atık Bertaraf Tesisi’yle ilgili Orman Bölge Müdürlüğü’nün verdiği olumsuz görüş konusu ele alındı. Ankara’daki son durak ise Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı oldu. İzmir milletvekili olan ve Körfez Projesi’nin ortağı TCDD’nin bağlı olduğu Bakan Binali Yıldırım’la hem ÇED süreci devam eden bu iki proje hem de İzmir’in diğer sorunlarıyla ilgili görüşme gerçekleşti. Kocaoğlu, konularla ilgili dosyaları Yıldırım’a teslim etti.

Yayın Tarihi : 19.04.2016 : 19:21

Etiketler : Kocaoğlu    Bürokratlarından    Üç    Bakanla    Ankara    Bölge   


Yorumlar

1302
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN