Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Karşıyaka'dan İşçiye Rekor Zam

Karşıyaka'dan İşçiye Rekor Zam
Karşıyaka Belediyesi, bünyesinde görev yapan 52 kadrolu işçi ile toplu sözleşme imzaladı.

 

Karşıyaka Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleşen Toplu İş Sözleşmesi imza törenine Belediye İş Sendikası 4 No’lu Şube Başkanı Şahin Kaya ve yönetim kurulu üyeleri, belediye meclis üyeleri ve bürokratlar katıldı. İki yıl geçerli olacak sözleşme Akpınar ve Kaya arasında imzalandı. Tören sonunda Başkan Akpınar ve tüm çalışanlar toplu fotoğraf çektirdi.
 
EN DÜŞÜK MAAŞ 3.800 TL
 
Toplu İş Sözleşmesi’ne göre, maaş ücretlerinde ortalama yüzde 14 oranında artış oldu. En düşük maaş 3 bin 800 liraya, en yüksek maaş ise 4 bin 750 liraya yükseldi. Sözleşmede, ölüm, erzak, öğrenim, yakacak, yemek primleri ile ikramiye rakamları da yer aldı.
 
“ÖRNEK BİR SÖZLEŞME İMZALADIK”
 
Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “Enflasyon oranının üzerinde bir artışla, örnek bir sözleşme imzaladık. Çalışanlarımızın daha iyi yaşam kalitesine ulaşabilmesi için mücadele etmeyi sürdüreceğiz ve hanelerine biraz daha fazla gelirin girmesini sağlayacağız. Göreve geldiğimizden bu yana iş barışını önemsedik ve çalışanlar arasında dengeyi gözettik. Çalışan tüm arkadaşlarımız, kentine ve kurumuna saygılı insanlardır ve başımızın üzerinde yerleri vardır. Kimseyi ötekileştirmeden çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu çalışmalarımızın başarısı da kamuoyunda görülüyor. Sadece Karşıyaka’da değil, İzmir’de hatta Türkiye’de başarılara devam ediyoruz. Toplu İş Sözleşmemiz hayırlı olsun” dedi.
 
AKPINAR’A TEŞEKKÜR
 
Belediye İş 4 No’lu Şube Başkanı Şahin Kaya ise verilen zam oranları için Başkan Akpınar’a teşekkür ederek “Böyle başkanlarımıza her zaman sahip çıkacağız. Belediye başkanlarının aynası çalışanlardır. Kendilerine layık olmaya ve her zaman yanlarında olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Yayın Tarihi : 19.04.2016 : 14:43


Yorumlar

5230
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN