Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Yörük Şenliği, Şehitleri Anma Etkinliği Oldu

Yörük Şenliği, Şehitleri Anma Etkinliği Oldu
İzmir’in Torbalı İlçesi’nde düzenlenen geleneksel Yörük Şenliği’nde, son günlerde artan şehit haberleri üzerine konserler iptal edildi ve şenlik, şehitleri anma etkinliğine dönüştü.

 

 
Yörük Şenliği, Torbalı Belediyesi ile Ahmetli Köyü Yörük Türkmen Efeleri Derneği’nin işbirliğinde Ahmetli’deki mesire alanında düzenlendi. Bu yıl üçüncü kez düzenlenen etkinlikteki konserler, şehit haberleri nedeniyle iptal edilirken, program Kuran’ı Kerim okunmasıyla başladı. Toplu biçimde şehitlere dua edildi. AK Partili Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, geleneklerini, kültürünü, komşuluk ilişkilerini, dayanışma ve paylaşmaya dair sosyal, kültürel değerlerini yitirmiş toplumların ciddi sosyal sorunlar yaşadığını belirterek, "Ege Yörükleri ciddi bir sosyal dinamizm sağlayarak toplumu özüyle birleştiriyor. Bu etkinlikte asıl amaç dayanışmayı çoğaltmak. Ülkemiz zor günlerden, bütün İslam alemi ise büyük bir sınavdan geçiyor. Vatanımızın birliği, devletimizin varlığı, milletimizin kardeşliği, bütün bu coğrafyanın huzuru, çocuklarımızın geleceği için her gün şehitler veriyoruz. Bugünkü buluşmamızın adının da ‘şenlik’ değil, şehitleri anma etkinliği olarak yapıldığının bilinmesini istiyorum" diye konuştu.
 
Ahmetli köyünden etkinlik alanına düzenlenen kortej yürüyüşüne Ege’nin farklı kentlerinden gelen Yörük Derneği yöneticileri, fotoğraf sanatçıları ile İzmir’den gelen çok sayıda vatandaş katıldı. Değişik yörelere ait zeybek oyunları sergilendi. Binlerce vatandaşın katılım gösterdiği etkinlikte yiyecek, içecek stantları açıldı. Çok sayıdaki kişi ormanlık alanda piknik yaptı.

Yayın Tarihi : 18.04.2016 : 12:28

Etiketler : Yörük    Şenliği    Şehitleri    Anma    Etkinliği    Oldu    Bölge   


Yorumlar

3159
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN