Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Dalyan’da Uluslararası Yüzme Yarışı

Dalyan’da Uluslararası Yüzme Yarışı
Muğla’nın Ortaca İlçesi Dalyan Mahallesi İztuzu Kumsalı’nda toplanan 411 yüzücü, ’Caretta carettalarla birlikte yüzüyorum’ sloganıyla düzenlenen yarışlarda mücadele etti.

 

İztuzu Kumsalı’nın Boğazağzı Mevkii’nde bu yıl ilki yapılan yüzme yarışına Türkiye’nin çeşitli illerinden ve yurt dışından 14-70 yaş arası yüzücüler katıldı. Organizasyon komitesinde; Dalyan Spor Kulübü, Muğla Ticaret Odası, Muğla Büyükşehir Belediyesi, Ortaca Belediyesi ve Ortaca Dalyan Turizm Derneği yer alırken, 411 katılımcının yüzde 65’i kadın yüzücülerden oluştu. ’Caretta carettalarla birlikte yüzüyorum’ sloganıyla düzenlenen yarışlar için sabah saatlerinde kayıtlarını yaptıran yüzücüler, ayaklarına çiplerini taktıktan sonra start verilmesini bekledi. Çevrede geniş güvenlik önlemleri alınırken dalgıç polisler ve 6 yaşındaki Ceza isimli Belçika kurdu arama köpeği kumsalda görev aldı.
 
TURİZMDE CANLILIK
 
Muğla Valisi Amir Çiçek, kent turizminin deniz, kum ve güneşten ibaret olmadığını belirterek nisan ayında bile yüzme yarışması yapılabilmesinin Muğla’nın avantajlarından biri olduğunu kaydetti. CHP’li Ortaca Belediye Başkanı Hasan Karaçelik ise turizm sezonunu öne çekmek istediklerini belirterek kasım ayında da düzenleyecekleri koşu etkinliği ile sezonu uzatmayı hedeflediklerini dile getirdi. Bu yıl ilkini düzenledikleri organizasyona katılımın memnun edici düzeyde olduğunu açıklayan Komite Üyesi Kemal Hınçal ise "3 gün süren etkinlik sayesinde yaklaşık 2 bin kişi Dalyan’a geldi. Bu da sezon öncesi esnafın yüzünü bir nebze de olsa güldürdü" dedi.
 
DERECEYE GİRENLERE ÖDÜLLERİ VERİLDİ
 
Muğla Ticaret Odası Başkanı Bülent Karakuş’un start vermesiyle birlikte yüzücüler sığ sularda yaklaşık yüz metre koştuktan sonra yüzmeye başladı. Kumsalın karşısında bulunan Delik Ada’nın etrafından dönen yüzücüler, başlangıç noktasına kadar olan 2 bin 144 metrelik parkurda yarışı tamamladı. Dalyan Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen ödül töreninde dereceye giren yüzücülere Muğla Valisi Amir Çiçek, CHP’li Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ve Garnizon Komutanı Jandarma Albay Yavuz Özfidan tarafından madalya ve kupaları verildi.
 
Yarış sonunda genel klasman erkeklerde Ahmet Barış Yosmaoğlu (17) 27 dakika 33 saniye ile birinci olurken, Emre Öztürk (23) 29 dakika 53 saniye ile ikinci, Ümit Kemal Cengiz (40) ise üçüncü oldu. Kadınlarda Nilay Erkal (17) 29 dakika 17 saniyelik derecesiyle birinci, Bengisu Avcı (20) ikinci, Cevlan Ertuğrul (43) üçüncü oldu. Engelli klasmanında erkeklerde Uğurcan Özgür, Necmi Kaan Çavuşlar ve Fehrettin Zengin ilk üçe girerken engelli kadınlarda Çilem Çelik ödülün sahibi oldu.

Yayın Tarihi : 17.04.2016 : 17:45

Etiketler : Dalyan    Uluslararası Yüzme Yarışı    Muğla   


Yorumlar

3264
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN