Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


'Çözüm Süreci Tekrar Başlayabilir'

'Çözüm Süreci Tekrar Başlayabilir'
CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdal Aksünger, "Recep Tayyip Erdoğan’ın önümüzdeki 3-5 ay içerisinde çözüm sürecini tekrar başlatma ihtimali yüksek. Ayrıca PYD’ye 3-4 ay sonra ’terör örgütü’ demeyecek" dedi.

 

CHP Parti Meclisi üyesi Denizli Milletvekili İlhan Cihaner ile birlikte CHP Adana İl Teşkilatı’nı ziyaret eden Erdal Aksünger, Adana milletvekilleri Elif Doğan Türkmen, İbrahim Özdiş, İl Başkanı Ayhan barut ve ilçe başkanlarıyla bir araya geldi.
 
’VERİLER DAHA ÖNCE PARAYLA SATILIYORDU’
 
Burada Türkiye gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Aksünger, yaklaşık 50 milyon kişinin kişisel verilerinin internete sızmasıyla ilgili Başbakan Ahmet Davutoğlu ve bazı Bakanların CHP’yi suçladıklarını hatırlatarak, şöyle konuştu:
 
"Bu veriler 2008 verileridir. Çünkü 2008 verileri 48 milyon küsürdü, veriler 49 milyon 600 bin görünüyor buradaki. Bu veriler zaten herkse satılıyordu 2004 ile 2009 arasında. Bunlar MERNİS’ten vatandaşlık bilgilerini satıyorlardı. Avukat olan arkadaşlar bunu iyi bilirler. 500 lira ile 1000 lira arasında para verene vatandaşlık bilgisi satıyorlardı. 27 Temmuz 2010’da 7 ilde operasyon yapıldı, onlarca kişi gözaltına alındı, 12 kişi cezaevine konuldu, tutuklandı, hüküm giydi. Peki sormazlar mı adama, sen madem bunu böyle söylüyorsun, hakim kararı neymiş açıkla onu Adalet Bakanı. Bak bakayım kimmiş bunlar, cezaevine niye girdi, kimden almışlar o verileri, niye satıyorlar mı? Memleketi böyle yönetiyor bunlar. ortaya mesnetsiz bir şey atıyorlar, tutarsa."
 
Erdal Aksünger, Türkiye’de çözüm sürecinin tekrar gündeme gelebileceğini de öne sürerek, şunları söyledi:
 
"Rıza Sarraf davası artık siyasi bir şantaj davasıdır, hukuki bir tarafı kalmamıştır bu işin. Göreceğiz ki Recep Tayyip Erdoğan Amerika’ya gidip döndükten sonra, şimdi onu düşünüyor İran ile dünkü konuya baktığım zaman bunu daha iyi algılayabiliyorum. Recep Tayyip Erdoğan’ın önümüzdeki 3-5 ay içerisinde çözüm sürecini tekrar başlatma ihtimali yüksek. Ayrıca PYD’ye 3-4 ay sonra terör örgütü demeyecek."
 
CİHANER: PARTİ DEVLETİ VAR
 
İlhan Cihaner ise geleneksel devlet hükümet ayrımının artık Türkiye için geçerli olmadığını düşündüğünü belirterek şunları söyledi:
 
"AKP maalesef bu ayrım üzerinden hala siyasi olayları tahlil eden geniş bir kesim var. Bu ayrım tamamen kalkmıştır, önümüzde orijinal bir parti devleti söz konusudur. Bunu tehlikeli yapan da şu, AKP elitleri olarak tanımlayabileceğimiz bu aygıtı elinde tutan yapı kendileri kriminal bir takım tehditlerle karşı karşıya kaldıkları için bu tehditleri ülke çıkarlarının, ulusal çıkarların önüne koymuş durumdalar. Çünkü biliyorlar ki iktidarı kaybettikleri anda bir dizi suçla yargı önüne çıkacaklar. Tehlikeli olan bu, bunu aşmamız lazım. Aksi, taktirde Erdal Bey’in bahsettiği gibi belki de uluslararası davada şantaja açık hale gelecekler. Aksi takdirde ’Vay biz bu iktidarı kaybedersek işte palazlandırdığımız sermaye grupları ne olacak, çoluğumuz çocuğumuz ne olacak’ deyip çok gözü kara birtakım maceralara dalabilecekler. Umuyorum ki koşulsuz bir şekilde AKP’yi destekleyen yurttaşlarımız ülkenin geleceğini, gelecek kuşakların geleceğini 3-5 adamın kişisel, AKP elitlerini kastediyorum, geleceklerine kurban etmezler."

Yayın Tarihi : 17.04.2016 : 15:34

Etiketler : Chp    Erdal Aksünger    Çözüm Süreci   


Yorumlar

8783
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN