Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Bakan Kılıç, Kardeşlik Turnuvası’nda Forma Giydi

Bakan Kılıç, Kardeşlik Turnuvası’nda Forma Giydi
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Gaziantep’te düzenlenen ’Yeşil Sahada Barış İçin Kardeşlik Turnuvası’nda forma giydi ve final maçının başlama vuruşunu yaptı.

 

Suriye’deki iç savaştan kaçarak Gaziantep’e yerleşen Suriyeli sığınmacılara yönelik Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından ’Yeşil Sahada Barış İçin Kardeşlik Turnuvası’ düzenlendi. Turnuvanın final maçı ünlü futbolculardan oluşan veteran takımı ve Suriyeli mültecilerin forma giydiği takım arasında Kamil Ocak Stadyumu’nda gerçekleştirildi. Final maçının başlama vuruşunu Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç yaptı ve maçta Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya ile birlikte forma giydi. 24 takımda 300’ü aşkın Suriyeli gencin katıldığı turnuvanın sonunda Suriyeli sığınmacılardan oluşan takımla eski ünlü futbolcular; Ömer Çatkıç, Mehmet Yılmaz, Tuncay Şanlı, Uğur Boral, Mustafa Özer, Hasan Özer, Feyyaz Uçar, Veysel Cihan, Ali Gültekin, Yasin Sülük’ün yer aldığı takımın karşı karşıya geldiği maçta Bakan Kılıç, 15 dakika ter döktü. Maçın öncesinde Bakan Kılıç beraberindekiler, barış güvercinlerini uçurdu.
 
20’şer dakikalık iki yarı oynanan karşılaşmanın ilk yarısını Suriyeli mültecilerin oluşturduğu ‘altın karma’ takımı 2-0 önde kapattı. Ancak, karşılaşmanın ikinci yarısında etkili olan ünlüler takımı bulduğu goller ile mücadele 4-4 berabere sona erdi. İki takım arasında oynanan mücadeleyi mülteci kamplarından gelen Suriyeliler de ilgiyle izledi.
 
Karşılaşmanın devre arasında konuşan Bakan Kılıç, organizasyonun gerçekleşmesinde emeği olanlara teşekkür ederek, "Bu tip organizasyonları, İnşallah Türkiye’nin dört bir yanında gerçekleştireceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımızın, ’Suriye’deki zalim rejimin kendi ülkesindeki vatandaşlarına karşı giriştiği tutuma karşı, tüm kardeşlerimizi biz misafir eder ve dostluğumuzu gösteririz’ sözünün bugün gereğini yerine getiriyoruz. Bunun da mutluluğu içerisindeyiz" dedi.
 
Bakan Kılıç ve beraberindekiler, kardeşlik turnuvası final maçı öncesinde yapımı devam eden olimpik yüzme havuzunda da incelemelerde bulundu.

Yayın Tarihi : 17.04.2016 : 15:30


Yorumlar

3838
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN