Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Afgan Çocukların 23 Nisan Heyecanı

Afgan Çocukların 23 Nisan Heyecanı
Afganistan’da ailesini kaybetmiş 10 Afgan kız çocuğu hazırladıkları Halk Danslarından oluşan gösterileri sunmak üzere Türk Büyükelçiliği’nin koordinasyonuyla 23 Nisan Çocuk Şenliğine katılmanın heyecanını yaşadı.

 

Afganistan’ın Başkenti Kabil’deki Afgan Çocukların Eğitim ve Barındırma Merkezi (AFCECO) da barınan 10 kız çocuğu Kabil Büyükelçiliği tarafından Antalya’da düzenlenecek olan şenlikte Afgan geleneksel danslarından Atan’ı sunacaklar.
 
Türk Hava Yolları’nın (THY) katkılarıyla şenliğin yapılacağı Antalya’ya götürülecek olan minik dansçılar aynı zamanda yetimhane bünyesindeki müzik okulunda piyano, keman ve flüt dersleri alıyorlar.
 
Kabil’deki yetimhanede hazırladıkları gösteriden örnek sunan minik Afgan kızlardan 9 yaşındaki Merva, ’’Türkiye’deki şenliklere katılıp oradaki yaşıtlarımla buluşacağım için çok heyecanlıyım’’ diyerek duygularını ifade etti. Yetimhanenin yöneticisi Andişa Farid, kendisi de Rusya’nın Afganistan işgali sırasında çocukken uzun süre mülteci kamplarında yaşamak zorunda kaldığını belirterek, Türk Büyükelçiliği kanalıyla yetimhanedeki çocukların böyle bir etkinliğe katılıyor olmasından büyük mutluluk duyduklarını ifade etti.

Yayın Tarihi : 17.04.2016 : 14:43

Etiketler : Afgan    Çocukların    Nisan    Heyecanı    Dış    Haberler    Kanalben    Haber   


Yorumlar

5062
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN