Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Buca Yollarına Dev Yatırım

Buca Yollarına Dev Yatırım
Buca’yı yılların ihmal edilmişliğinden sıyırarak, sosyal demokrat belediyecilik anlayışının ayrıcalıklarıyla buluşturmak için çalışmalarını sürdüren Buca Belediyesi, 2016 yılında kentin sokaklarına 8.5 milyon liralık dev yatırım yapacak.

 

Yıl içerisinde ihtiyaç önceliğine göre belirlenecek mahallelerde 8.5 milyon liralık asfalt serme ve yama ile kaldırım, kilit parke taş döşeme çalışması yapılacak. Spordan, eğitime, gençlik merkezlerinden, ulaşıma kadar her alanda yapılacak milyonluk yatırımları “uyanış” olarak yorumlayan Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, Belediye kaynaklarını verimli kullanarak kentin her bir kesiminin eşit hizmet almasını hedeflediklerini söyledi.

Buca’nın yolları 2016 yılında yatırıma doyacak. Geride kalan 2 yıllık sürede ilçede yıllardır hizmet yüzü görmemiş mahallelerden başlayarak, cadde ve sokaklara 11 milyon liralık yatırım yapan Buca Belediyesi, 2016 yılında bu yatırımlarını arttıracak. Buca’da yılların ihmal edilmişliğinin izlerini silmek için kolları sıvayan Buca Belediyesi, 2016 yılı içerisinde kentin sokaklarına 8.5 milyon liralık yatırım yapacak.

Kent estetiğinin yanı sıra vatandaşların ulaşımda yaşadığı zorlukları gidermek için ilçenin tüm cadde ve sokaklarında Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yürütülecek çalışmalarda 40 bin ton asfalt serimi ve 700 bin ton da asfalt yama çalışması yapılacak. Asfalt çalışmalarının yanında yoğun bir şekilde kaldırım ve kilit taşı döşemesi de yapacak ekipler, 2016 yılında 20 bin metrekarelik alanda beton kaldırım ve 40 bin metre karelik alanda ise parke kaplama çalışması geçekleştirecek.

Yayın Tarihi : 17.04.2016 : 13:11


Yorumlar

3900
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN