Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Buca İçin Önemli Süreç

Buca İçin Önemli Süreç
Buca Belediyesi, hazırlanan Kentsel Sit Alanı Koruma Amaçlı İmar Planı Taslağı’nı, sivil toplum örgütleri, mimarlar ve vatandaşların katıldığı toplantı ile masaya yatıldı.

 

 
Buca Belediyesi Meclis Toplantı Salonu’nda düzenlenen toplantıya Buca Belediyesi Başkan Yardımcıları Beril Özalp ile Murat Işık’ın yanı sıra Buca Belediye meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, mimarlar, mühendisler, Bucalı esnaf ve vatandaşlar katıldı. Buca için 2007 yılında başlayan Sit Alanları Koruma Amaçlı İmar Planında yapılan yenilemelerle ilgili olarak bilgi vermek, Buca halkının görüşünü almak üzere toplantının düzenlendiğini belirten Buca Belediyesi Başkan Yardımcısı Murat Işık, "Koruma amaçlı imar planlarının gerçekleştirileceği yerlerde o yörenin insanlarıyla istişare yapıp bilgilendirilme yapıldıktan sonra gerçekleştirilmesi için çalışıyoruz. 9 yıldır süren, Buca’nın tarihi dokusunu ve geleceğini çizecek bu planın hayata geçmesi Buca’ya nefes aldıracaktır" dedi.
 
Plan ve Proje Müdürlüğü tarafından düzenlenen toplantıda, koruma amaçlı imar planı müellifi şehir plancıları Necati Uyar ve Hüseyin Yeldiren ile restorasyon uzmanı yüksek mimar Fatma Eren, plan hakkında bilgi verdi.
 
Buca’da 40 hektar alan üzerinde hazırlanan Kentsel Sit Alanı Koruma Amaçlı İmar Planı Taslağı’nın, tarihsel ve kültürel özelliklerin yaşatılarak korunması amacını güttüğünü söyleyen yetkililer, katılımcıların sorularını yanıtladı, önerilerini dinledi. 2007 yılından beri üzerinde çalışılan Kentsel Sit Alanı Koruma Amaçlı İmar Planı’nın, son düzenlemelerinin ardından bu yaz sonu yürürlüğe girmesi bekleniyor.
 
 

Yayın Tarihi : 16.04.2016 : 12:29

Etiketler : Buca    İçin    Önemli    Süreç    Bölge   


Yorumlar

4017
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN