Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


'Neşe Erdok Resim Sergisi'

'Neşe Erdok Resim Sergisi'
Figüratif Türk resminin ustalarından Neşe Erdok`un yeni kişisel resim sergisi 14 Mayıs 2016 tarihine kadar Evin Sanat Galerisi'nde sanatseverler ile buluşuyor.

 

Sergide çocuk portreleri, göç, ressam ve modeli temalı resimlerin yanı sıra, Gölköy serisinden resimler de yer alıyor. Çevresinde gözlemlediği kentli insanı ve gündelik hayatın akışında olanları, belli bir konudan hareketle yola çıkarak, katıksız bir gözlem gücüyle resmeden Neş`e Erdok yeni sergisinde, son dönemde herkesi etkileyen global sorunlara da dikkat çekiyor. Erdok resimlerinde, tekil ve merkezde kullandığı, gözlemlendiğini farketmeyen figürün psikolojik boyutunu ve iç dünyasını da ön plana çıkararak biçime taşıyor.
 
Sanatçının geçtiğimiz yıl gerçekleşen ve 1953 yılında kağıt üzerine yaptığı ilk resimlerden başlayarak bugüne kadar ürettiği desenlerden oluşan, "1953 - 2014 Desenler" Sergisi`nin ardından, Evin Sanat Galerisi`nde gerçekleştireceği yedinci resim sergisi, sanat yaşamındaki otuz üçüncü kişisel sergisi olacak.

Yayın Tarihi : 16.04.2016 : 10:09

Etiketler : Figüratif    resim    Neşe Erdok    resim sergisi    Evin Sanat Galerisi    sanatseverler    sanatçı    çalışmalar    eserler   


Yorumlar

7680
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN