Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Taşınacak Ağaçların Yerine Daha Fazlası Dikilecek

Büyükşehir Belediyesi, Karşıyaka tramvay çalışmaları nedeniyle tescilli palmiyeler dışındaki bir grup ağacı “zarar görmeden” taşıma kararı aldı. Bölgedeki yeşil doku, tramvay çalışması sonrasında dikilecek yeni ağaçlar ve peyzaj düzenlemesiyle daha da zenginleştirilecek.

 

“Çevre dostu” toplu ulaşım aracı tramvaylara ilişkin yapım çalışmalarını Karşıyaka ve Konak olmak üzere iki koldan sürdüren İzmir Büyükşehir Belediyesi, güzergah üzerinde kalan ağaçları da zarar görmemesi için yeni yaşam alanlarına taşıyor.
 
Karşıyaka tramvayı hat döşeme çalışmalarının sahile ulaşması nedeniyle bölgede  kapsamlı ağaç tespiti yapan Büyükşehir Belediyesi, tescilli palmiye ağaçlarını koruyarak diğer ağaçları “zarar görmeden taşıma” kararı aldı.
 
Buna göre mevcut hat üzerinde kalan Karşıyaka sahil kara tarafındaki 19 adet turunç, 10 adet zakkum, 1 adet Kıbrıs akasyası, 2 adet mimoza ile deniz tarafında Karşıyaka İskele’ye kadarki kısımda bulunan  4 adet okalüptüs, 10 adet selvi, 1 adet hurma, 1 adet alev ağacı, 2 adet akasya, 24 adet karabiber ve 12 adet mimoza ağacı, önümüzdeki günlerde özenle yerinden alınıp Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı fidanlığına taşınacak. Taşınan ağaçların bulunduğu bölümler ve çevresinin yeşil dokusu, İzmirdeniz Kıyı Tasarım Projesi kapsamında yapılacak yeni tasarım, peyzaj düzenlemeleri ve nitelikli uygun ağaçlarla daha da zenginleştirilecek. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Bostanlı-Alaybey arasındaki sahil şeridini yenileme çalışmaları ise devam ediyor.

Yayın Tarihi : 16.04.2016 : 09:58

Etiketler : haber    haberler    karşıyaka    izmir    büyükşehir belediyesi    tramvay    ağaç    palmiye    Taşınacak Ağaçların Yerine Daha Fazlası Dikilecek    ben tv    kanalben       


Yorumlar

8349
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN