Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Turizm Haftası Urla’da Başladı

Turizm Haftası Urla’da Başladı
İzmir’de 15-22 Nisan arasında kutlanacak 40. Turizm Haftası Urla’da karnaval havasında başladı. Renkli kortej yürüyüşünün ardından Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, “Pes etmek yok. Havlu atmak yok. Moral bozmak yok. Devamlı ileri bakacağız. Birlik ve beraberlik içinde hem turizmdeki, hem de ülkemizin başındaki darboğazı aşacağız. Tek gücümüz birlik ve beraberliğimizdir" dedi.

 

 
40. Turizm Haftası kutlamaları, bu yıl turizmin incisi Urla’da, İzmir Valisi Mustafa Toprak ve Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun da katıldığı kortej yürüyüşü ile başladı. İzmir Büyükşehir Belediyesi Bandosu eşliğinde Jandarma Kavşağı’ndan başlayan yürüyüş Cumhuriyet Meydanı’nda son buldu. CHP İl Başkanı Alaattin Yüksel, Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, Selçuk Belediye Başkanı Zeynel Bakıcı ve Urla Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek’in de katıldığı meydandaki tören ise İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Halk Dansları ekibi ve Urla Belediyesi Konservatuarı öğrencilerinin gösterileriyle başladı. Turizm Haftası’nın açılış konuşmasını yapan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, sektörün gelişmesi için sağlıklı bir alt yapı ve çevrenin önemine değinerek, “İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak Yarımada’da turizmin gelişmesi için bisiklet yolları, yürüyüş yolları, zeytin rotası, bağcılık rotası oluşturduk. Köy pazarları kurduk. Enginar, ot, kavun, balık festivalleri düzenliyoruz. İzmir Kuş Cenneti’ni dünya insanlığına sunmamız gerekiyor" dedi.
 
Turizmi geliştirmek için yürütülecek çalışmalarda tanıtıma son derece önem verilmesi gerektiğini hatırlatan Başkan Kocaoğlu, “Tanıtıma ciddi bütçe ayırmalıyız. Buna hem merkezi hükümetimiz, Valiliğimiz ve belediyeler hem de meslek odaları ve turizmcilerin katkı koyması gerekiyor. Bizler bunu başarmak zorundayız. Elimizden gelen her türlü desteği vermek durumundayız. Bu sene, belki birkaç sene daha zorlanacağız ama sıkıntıları en aza indirmek için elimizden gelen her türlü çabayı, her türlü fedakarlığı yapmak durumundayız. Pes etmek yok. Havlu atmak yok. Moral bozmak yok. Devamlı ileri bakacağız. Birlik ve beraberlik içinde hem turizmdeki, hem de ülkemizin başındaki darboğazı aşacağız. Tek gücümüz birlik ve beraberliğimizdir" diye konuştu.
 
İzmir Valisi Mustafa Toprak da konuşmasında amaçlarının İzmir’i tüm değerleri, tüm özgün unsurlarıyla birlikte dünya milletlerine açabilmek olduğunu söyleyerek, “Biz ülkemizin birliği ve bütünlüğü için, tüm sektörlerimizin dinamikleri, bakanlıklar ve merkezi yönetimlerle el birliği yaparak bu sıkıntılı günleri aşacağız. Tüm turizmcilere güveniyor, inanıyoruz. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın eylem planında şu anda eksik olan ancak İzmir’i daha da güçlü kılacak eksikliklerin yerine getirilmesi için el birliği ile çalışacağız. İzmir’i 165 bin yatak kapasitesine ulaştırmayı hedefliyoruz. Bergama, Efes ve Selçuk’un dışında Tire, Agora ve Kemeraltı’ndaki değerlerimizin üstün evrensel değerlere yazdırılması noktasında gayret göstereceğiz" dedi.
 
Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, turizmden yeterli şekilde yararlanabilmek için turizm bilincinin geliştirilmesi, doğanın ve çevrenin iyi korunması gerektiğini hatırlatarak, Turizm Haftası’nn Urla’dan başlamasının kendileri için çok sevindirici olduğunu herkesi ilçenin güzelliklerini görmeye çağırdı.
 
Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Başkanı Mehmet İşler ile Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) İzmir Yürütme Kurulu Başkanı Hasip Ali Hepşen de, yaşanan bu sıkıntılı süreçte turizm sektörüne sahip çıkılmasını istedi.
 
Konuşmaların ardından İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir Valisi Mustafa Toprak ve Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar önce balık mezatına katıldı; ardından da Malgaca Pazarı’nda keşkek kazanlarını birlikte karıştırarak vatandaşlara keşkek ikram etti. Turizm haftası nedeniyle Urla Sanat Sokağı ve Cumhuriyet Meydanı’nda kadın üreticiler tarafından yerel ürünler ve el sanatları sergileri de açıldı.
 
 

Yayın Tarihi : 15.04.2016 : 17:38

Etiketler : Turizm    Haftası    Urlada    Başladı    Bölge   


Yorumlar

8178
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN