Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Eğitim Sen Öğretmene Sahip Çıktı

Eğitim Sen Öğretmene Sahip Çıktı
Eğitim Sen İzmir 4 Nolu şube yönetimi ve üyeler Bornova Hayrettin Duran Anadolu Lisesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni Sultan Neval Şimşek’in başka okula gönderilmesini, protesto etti.

 

 
Eğitim Sen 4 Nolu Şube Başkanı Cevat Düzci, yönetim kurulu üyeleri, mezunlar ve bir grup öğretmen Bornova Hayrettin Duran Anadolu Lisesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni Sultan Neval Şimşek’in “Ders işlerken müfredat dışına çıktığı, yanlış bilgiler vererek farklı konulara girdiği, zıt bilgiler verdiği ve dini hassasiyeti incitici yorumlarda bulunduğu" gerekçesiyle başka okula sürüldüğünü belirtip okul önende protesto göstesirisi yaptı. Şube Başkanı Cevat Düzci, "Öğretmen ardaşımız şikayet edilmiş, soruşturma süreci sonlanmadan kabul edilemez bir şekilde sürgün edilmiştir. Sultan Neval Şimşek retmenimizin disiplin soruşturması devam ederken, savunmasını dahi yapmadan Mimar Sinan Endüstri Meslek Lisesi’ne sürgün edilmesi kabul edilir bir durum değildir. Öğretmenimiz kendi alanında Yüksek Lisans ve Doktora yapmış bilgi birikimi olan bir arkadaşımızdır. Öğretmenimizin duruşundan ve demokratik yapısından rahatsız olan bir kısım velinin ve öğrencinin örgütlü bir şekilde ve yönlendirmeler sonunda baskılanması, şikayet ettirilmesi sonunda bu noktaya gelinmiştir" dedi.
 
Üyeleri olan öğretmene sonuna kadar sahip çıkacaklarını belirten Düzci, "Eğitim Sen’in tarihi, haksızlıklara, hukuksuzluklara, siyasi rantçılığa, itibarsızlaştırmalara, yani tüm anti-demokratik uygulamalara karşı, mücadele tarihidir. Bu anlamda, hak etmediği bir yöntemle okulundan başka bir okula görevlendirilen Sultan Neval Şimşek arkadaşımızın yanında olduğumuzu bildiriyor ve tekrar Bornova Hayrettin Duran Anadolu Lisesi’ne dönmesi için kendisine her tür hukuksal desteği vereceğimizi ve kendisiyle en üst düzeyde dayanışma içinde olacağımızı ilan ediyoruz" dedi.
 
 

Yayın Tarihi : 15.04.2016 : 16:30

Etiketler : Eğitim    Sen    Öğretmene    Sahip    Çıktı    Bölge   


Yorumlar

4153
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN