Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İzmir'de 1 Mayıs Hazırlıkları Başladı

İzmir'de 1 Mayıs Hazırlıkları Başladı
İzmir’in Gündoğdu Meydanı’nda kutlanacak 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde işçiler kıdem tazminatının yanı sıra kadın cinayetleri ve çocuk istismarının önlenmesi için de çağrıda bulunacak.

 

 
İzmir’in Gündoğdu Meydanı’nda kutlanacak 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle tertip komitesi oluşturuldu. Komitede Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK), kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) ve Türk Tabipleri Birliği (TTB) yer aldı. DİSK Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı, TÜRK-İŞ’in konfederasyon olarak Çanakkale’deki 1 Mayıs etkinliğine katılacağını, ancak ona bağlı şubelerin İzmir’de olacağını belirterek, şunları söyledi:
 
"İzmir’de 1 Mayıs’ın işçilerin, emekçilerin yoğun katılımı ile yapılmasını sağlayacağız. Bir yıldır yaşadığmız terör ve emek üzerindeki yoğun politikalara karşı çıkmak için İzmir Gündoğdu Meydanı’na emek ve demokrasiden yana olanları davet ediyoruz. Kiralık işçi bürolarına, kıdem tazminatına, kamu emekçileri için 657’yi ortadan kaldırmak istemelerine, performans yasası, sürgün ve mobbinglere karşı çıkacağız. Barış talebimizi ileteceğiz. Kadın cinayetleri ve çocuk istismarının önlenmesi için de çağrıda bulunacağız."
 
1 Mayıs’ta konuşmaların ardından Grup Kızılırmak’ın solisti İlkay Akkaya’nın konser vereceği bildirildi.

Yayın Tarihi : 15.04.2016 : 10:08

Etiketler : Mayıs    Hazırlıkları    Başladı    Bölge   


Yorumlar

3143
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN