Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İZBAN, Direkt Seferler İçin Hazır

İZBAN, Direkt Seferler İçin Hazır
Torbalı ve Aliağa’ya, 17 Nisan Pazar gününden itibaren yoğun saatlerde 51 direkt sefer yapılmasına yönelik hazırlıklar tamamlanıp trafik uygulamadan sorumlu TCDD 3. Bölge Müdürlüğü’ne bildirildi.

 

TORBALI'nın açılmasıyla birlikte 110 kilometrelik hat uzunluğuna erişen İZBAN, yolcu yoğunluğunun en fazla olduğu sabah ve akşam saatlerinde Tepeköy-Menemen ile Aliağa-Cumaovası arasında günde 51 direkt sefer düzenlemek için gerekli tüm planlamasını bitirdi. İZBAN, 17 Nisan Pazar gününden itibaren yeni sefer sistemine geçme hazırlıklarını tamamladığını, trafik uygulamadan sorumlu TCDD 3. Bölge Müdürlüğü’ne bildirdi.
 
Yeni düzenleme ile; 
 
1- Torbalı-Menemen arasında her sabah 05:30'dan itibaren 08:15'e kadar 20 dakikada bir, toplam 13 tren karşılıklı olarak işletilecek. 
 
2- Akşam aynı güzergahta 16:00-19:00 saatleri arasında yine karşılıklı 10 direkt tren seferi olacak. 
 
3- Aliağa-Cumaovası arasında ise aynı saatlerde sabah 15, akşam 13 karşılıklı direkt tren seferi yapılacak. 
 
Böylelikle her gün 51 İZBAN treni, yolcularını Menemen ile Cumaovası'nda transfer etmeyecek. Yoğun saatlerde uç istasyonlardaki direkt tren sıklığı 20 dakikada 1 olacak.
 
Diğer yandan her günün son 3 treni, hattın en uç istasyonlarına direkt gidecek.

Yayın Tarihi : 15.04.2016 : 09:46

Etiketler : haber    haberler    izmir    ulaşım    izban    direkt seferler    Direkt Seferler İçin Hazır    ben tv    kanalben       


Yorumlar

2643
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN