Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Bayraklı Soruşturmasına Savcıdan İtiraz

Bayraklı Soruşturmasına Savcıdan İtiraz
İzmir merkezli 4 ilde rüşvet ve irtikap suçlamasıyla yapılan operasyonda gözaltına alınan 11 şüpheliden 6’sının tutuklanmasını, 5’inin adli kontrollü olarak serbest bırakılmasını isteyen savcı, mahkeme hepsini serbest bırakınca önceki talebi doğrultusunda itirazda bulundu.

 

 
İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla geçen hafta gerçekleştirilen rüşvet ve irtikap operasyonunda, aralarında Bayraklı Belediyesi Başkan Yardımcısı G.E., Temizlik İşleri eski Müdürü K.F., temizlik şirketi ve peyzaj şirketi sahiplerinin de bulunduğu 10 kişi gözaltına alınıp adliyeye gönderildi. Bu arada destek için adliyeye giden Bayraklı Belediye Başkanı  CHP’li Hasan Karabağ’a da elde edilen yeni bilgiler ışığında gözaltı işlemi yapıldı. Savcı ifadelerini aldığı şüphelilerden Belediye Başkan Yardımcısı G.E. ile H.K., Y.Ç., R.Y.,. D.K. ve K.F.’yi tutuklanması istemiyle nöbetci sulh ceza hakimliğine gönderdi. Hasan Karabağ’ın da aralarında bulunduğu 5 kişinin de adli kontrol şartıyla serbest bırakılmalarını talep etti. Ancak hakim, tüm şüphelilerin tutuksuz yargılanmasına karar verip, hepsini serbest bıraktı.
 
Bu gelişme üzerine soruşturmayı yürüten savcı, önceki talebinde olduğu gibi sanıkların 6’sının tutuklanması, diğer 5’i hakkında adli kontrol kararı verilmesi için itirazda bulundu. Başka bir sulh ceza hakimliğinin, itirazı önümüzdeki günlerde sonuçlandıracağı belirtildi.

Yayın Tarihi : 14.04.2016 : 16:35

Etiketler : Bayraklı    Soruşturmasına    Savcıdan    İtiraz   


Yorumlar

1728
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN