Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Hareketsiz Yaşama Dur Deyin

Hareketsiz Yaşama Dur Deyin
Dünyanın en büyük halk sağlığı promlemleri arasında yer alan hareketsiz yaşam tarzına dur demek ve toplumun bu konuda dikkatini çekmek için Sağlık ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın başlattığı etkinlikte renkli görüntüler ortaya çıktı.

 

 
İki bakanlık ve Sağlıklı Hayatı Teşvik ve Sağlık Politikaları Derneği desteğiyle Ankara, Tekirdağ’ın ardından İzmir’de de uygulamalı seminer düzenlendi. Halkapınar Spor Salonu’nda düzenlenen programa İzmir ve çevre İllerden 2 bin öğretmen ve 300 yakın hekim katıldı. Eğitim sonrası sertifikaların alan öğretmenler daha sonra atletizm sahasında düzenlenen etkinlikte projenin sembolü olan 2.60 metre çapında topu üçerli gruplar halinde iterek egzersiz yaptı.
 
İzmir Halk Sağlığı Müdürü Bediha Salnur dünyanın en büyük problemlerinden başında pasif yaşım geldiğine dikkat çekerek, "Teknolojinin sağladığı kolaylıklar nedeniyle yürümüyor, merdiven çıkmıyor, bilgisayarların başında uzun zaman harcayıp hareketsiz kalıyoruz. Burada beden öğretmenlerine büyük görevler düşüyor. Obeziteye karşı sağlıklı nesiller yetişmesi için mutlaka çocuklar için fiziksel aktivite yapacak farklılıklar yaratmalılar. Bu gün ülkemizde 12 yaş üstü çocuklarda hereketsizlik oranı yüzde 71. 6- 11 yaş arası çocuklarda ise bu oran yüzde 58. Her dört çocuktan üçü hiç spor yapmıyor" dedi. Eğitim programına Vali Yardımcısı Celal Ulusoy katıldı. Yrd. Doç. Özge Küçükerdönmez ise çocukların sağlıklı beslenmesi ile ilgili sunum yaptı.
 
 

Yayın Tarihi : 14.04.2016 : 15:30

Etiketler : Hareketsiz    Yaşama    Dur    Deyin    Bölge   


Yorumlar

4176
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN