Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Mucize Bebek 1 Yaşında

Mucize Bebek 1 Yaşında
Mersin'in Tarsus İlçesi’nde geçen yıl midesi nefes borusuna bağlı olarak dünyaya gelen, 2 günlükken gerçekleştirilen ağır bir ameliyatla midesi yemek borusuna bağlanan Arda Taş, ilk doğum gününü kutladı. Minik Arda’nın doğum günü, annesinin hemşire olarak çalıştığı, kendisinin dünyaya geldiği ve ameliyat olduğu özel hastanede yapıldı.

 

Hemşire Asuman Taş ile bir fabrikada çalışan eşi Ali Rıza Taş, kızları Asya’nın ardından ikinci bir çocuk sahibi olmak istedi. Asuman hemşirenin çalıştığı özel hastanede 7 Nisan 2015’te sezaryenle dünyaya getirdiği erkek çocuk, midesi yemek borusu yerine nefes borusuna bağlı olduğu için hemen yeni doğan yoğun bakıma alındı. Arda adı verilen minik bebek, 2 gün boyunca damar yolundan serumla beslendi. Minik Arda, henüz 2 günlükken, aynı zamanda hastanenin Başhekim Yardımcısı olan Çocuk Cerrahisi Uzmanı Op.Dr.Cemal Parlakgümüş tarafından ameliyat edildi. Hayati tehlike riski yüksek olan küçük bebeğin midesi, zorlu bir operasyonla yemek borusuna bağlandı. Ancak yemek borusu 2 santimetre kısa geldiği için, küçük Arda iki büklüm yapıldı. Bu şekilde midesiyle yemek borusu birbirine dikilince, minik bebek ameliyat sonrası 5 gün uyutuldu, ardından 16 gün yoğun bakımda kaldı. Hastaneden sağlığına kavuşmuş olarak taburcu edilen minik Arda, yaşıtı olan bebeklere göre katı gıdaları daha geç yiyerek ve ilaç kullanarak zorlu bir süreç geçirdi.
 
HASTANEDE DOĞUM GÜNÜ
 
Bir yaşını dolduran Arda bebeğe, doğduğu ve ameliyatının gerçekleştiği hastanede doğum günü partisi yapıldı. Genel Müdür Ahmet Egin’in odasındaki doğum gününe, Arda’nın annesi, babası ve ablası, Başhekim Beyin Cerrahisi Uzm.Op.Dr.Hakan Bahçesi, ameliyatını yapan Op.Dr.Parlakgümüş, diğer hekimler, hemşireler ve hastane yöneticileri katıldı. Arda’nın annesi Asuman Taş, oğlunun durumunu öğrendiğinde çok şaşırdığını belirterek, "Ameliyata girerken, oğlumun büyük bir hayati risk altında olduğunu biliyordum. Çok korkmuştum. Doktorumuz ve ekipteki arkadaşlarımız zor bir ameliyatı başarıyla tamamladı. Şimdi oğlum 2 yaşına kadar ilaç kullanacak" dedi. Dr.Parlakgümüş ise küçük Arda’nın durumuna çok ender rastlanıldığını söyledi.

Yayın Tarihi : 13.04.2016 : 14:35

Etiketler : Mucize    Bebek    Yaşında    Sağlık    Kanalben    Haber   


Yorumlar

8467
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN