Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Delican'dan CHP'ye Tepki

Delican'dan CHP'ye Tepki
AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik tepki içeren afişlerin, CHP'liler tarafından toplanmasına tepki gösterdi.

 

AK Parti İl Başkanı Bülent Delican; yaşanan pankart krizine yönelik bir açıklama yaptı.
 
Gençlerin; Aile ve Sosyal İşler Bakanı Ramazanoğlu'na hakaret etmesine yönelik tepkilerin uzantısı olduğunu söyleyen Delican; " Asılan pankartta bir hakaret unsuru yoktur. Eleştirel bir söylem içermektedir. Şiddet dillerini sokağa yansıtan ana muhalefet; pankartları parçalamakla kalmayıp, belediyeleri eliyle yüzlerce zabıtayı gençlerin üzerine salmıştır. Üstelik gece yarısı. Bu tahammülsüzlüğü anlamak mümkün değil." diye konuştu.
 
Bülent Delican; açıklamasını şöyle sürdürdü; " hoşgörü, demokrasi ve mizah anlayışları bir gece yarısı şiddetli tepkiye dönüşüyorsa ortada, içine düştükleri bir çelişki vardır. 'Küfür etme, İzmir istemiyor!', " Ağzından çıkanı kulağı duymuyor' gibi sloganları hakaret sayan ve ortalığı birbirine katan bu yaklaşımları için başka bir şey söylemek zor. CHP'li bir belediyenin " Börek de açarım, dekolte de giyerim sanane" yazılı pankartlarla yaptığı kampanya kadar doğal. Gençlerin CHP Genel Başkanı'na yaptığı, 'küfür etme, istemiyoruz, İzmir küfürlü siyaset istemiyor!'  uyarısı da gayet anlaşılır. Saldırıları aslında bir bakıma bizi haklı çıkarmış da oldu. tam da bunu anlatmaya çalışıyorduk. İzmir siyasette şiddet dili istemiyor."
 
'Ne diyorduk?'
 
CHP'nin bir eleştiriyi ve çağrıyı hazmedemeyerek uzun süredir kullandıkları hakaret dilini sokağa ve fiili şiddete dönüştürdüklerini vurgulayan AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican; bu tablonun İzmir'e yakışmadığını söyledi. Başkan Delican sözlerini şöyle sürdürdü; " Uzan zamandır, siyasette diyalog, hakaret ve saldırıdan uzak bir dile ihtiyacımız olduğu çağrısını yapıyoruz. Sokaklardayız, alandayız. ve görüyoruz ki; İzmirli bu dilden usanmış. Ne yazık ki ana muhalefet lideri Sayın Kılıçdaroğlu; bu dildeki ısrarını uzun süredir ortaya koyuyor. Biz; İzmir'de hoşgörü ve demokrasinin siyasetini yapmaya çalışıyoruz. İzmir'i iyi biliyoruz. İzmir eleştiriyi, mizahı, toplumsal tepkileri kendi içinde hoşgörü ile damıtmış bir kent. Bizden istedikleri hoşgörüyü, CHP'lilerin gösterememiş olmasını da İzmirli'lerin takdirine bırakıyorum."
AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican; gençlerin gözaltına alınmasına kadar uzayan pankart krizinin, CHP'nin yarattığı bir tahammülsüzlük krizi olarak niteleyerek; " İzmir'e saldırı akşamı dedikleri bu olayın fotoğrafları da gösteriyor ki; bu tam olarak CHP'nin eleştiriyi hazmedememe halidir." diye konuştu.
 
 
"Şaşırdım, şok oldum"
 
Öte yandan AK Partili Delican, Başbakan Davutoğlu'nun, "Kimlik bilgileri CHP İzmir'den sızdı." açıklaması sonrası da şu yorumu yaptı:
 
Delican, “Seçmen bilgileri konusunda İzmir olarak biz sadece kendi sistemimizi ve ilimizi görüyoruz. İzmir, il dışında bir yeri göremez. Bizde de İzmir’in bilgileri var. Genel merkezlerimizde tüm ülkenin kayıtları oluyor. Buraya, CHP’nin genel merkezinden getirildiyse o başka bir konudur.  Seçmen bilgileri bizim için mahremiyet ve gizli kalması gereken bilgilerdir. Bunları kesinlikle kimseyle paylaşmayız. CHP ne yazık ki bunu yaparak bir kere daha nasıl bir sistemle çalıştığını göstermiştir. Bu konuda bilgilerin İzmir’den çıktığını duyunca şaşırdım, şok oldum. Bu olacak iş değil. Tüm İzmirli hemşerilerimiz gerçekleri görsün” dedi.

Yayın Tarihi : 12.04.2016 : 17:36


Yorumlar

1340
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN