Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


AK Partili Kadınlardan Kınama

AK Partili Kadınlardan Kınama
İzmir'in Konak İlçesi’nde AK Partili kadınlar, Alsancak Cumhuriyet Meydanı’nda üzerinde Edep ya hu", "Kılıçdaroğlu kendine gel", "Dervişin fikri neyse zikri odur" yazılı pankartlar açarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu kınadı.

 

İzmir’de AK Parti Konak İlçe Kadın Kolları Başkanı Seyran Yıldız Karahanlar ve partili kadınlar Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu hakkındaki sözleri nedeniyle CHP Genel Başkanı ve İzmir Milletvekili Kemal Kılıçdaroğlu’nu Alsancak Cumhuriyet Meydanı’nda düzenledikleri basın açıklamasıyla kınadı. AK Parti Konak İlçe Başkanı Temel Yıldırım’ın da katıldığı basın açıklamasında kadınlar üzerinde "Edep ya hu", "Kılıçdaroğlu kendine gel", "dervişin fikri neyse zikri odur" yazılı pankartlar açtı. Karahanlar, şunları söyledi:
 
"Kılıçdaroğlu’nun ahlak ve insaftan yoksun ifadeler ülke siyasi tarihine kara leke olarak geçmiştir. Başta CHP’li hemcinslerimiz olmak üzere toplumun her kesiminden kadını bu çirkin ve asla kabul edilemez hadiseye tepki göstermeye davet ediyoruz. Biliyoruz ki bu toprakların kadınları maruz kaldıkları bu elem verici durumu hiçbir zaman unutmayacaktır. Bizler milletin ferasetine ve vicdanına güveniyoruz. Buradan tekrar İzmir halkına, İzmir kadınına, cumhuriyet kadınına sesleniyorum. İzmirlilerin oylarıyla bugün o koltukta oturan Kılıçdaroğlu’nu kınamaya davet ediyorum. Özellikle İzmir Kadın Sivil Toplum Kuruluşlarını ve İzmir’in önde gelen sivil toplum örgütlerinin kadın başkanlarını, tarafsızca, kadına yapılan bu saygısızlığa karşı tepkilerini göstermelerini ivedilikle bekliyorum."

Yayın Tarihi : 12.04.2016 : 16:09

Etiketler : Ak    Partili    Kadınlardan    Kınama    Bölge   


Yorumlar

4403
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN