Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Mardinli Gençler, Şehitler İçin Fidan Dikti

Mardinli Gençler, Şehitler İçin Fidan Dikti
Mardin’de AK Partili gençler, Nusaybin İlçesi’nde devam eden operasyonlarda şehit olan güvenlik güçlerini, ’Polis Haftası’ etkinliğinde diktikleri fidanlarla andı.

 

Hafta dolayısıyla düzenlenen etkinliğe polislerle birlikte AK Parti Gençlik Kollarına üye gençler de ’Her şehide bir fidan, her fidana bir genç’ sloganıyla destek verdi. Programa kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, gençler ve polis memurları katıldı. Mardin-Nusaybin karayolu üzerinde bulunan bir dönümlük arazi üzerine yaklaşık 200’e yakın fidan dikildi. AK Parti Mardin İl Başkan Vekili Şeyhmus Yusufoğlu, şehitleri anmak adına gerçekleştirilen etkinlikte, ülke ve milletin refahı için görevi başında şehit düşen tüm güvenlik güçlerini rahmet ve minnetle andıklarını söyledi. Hafta dolayısıyla şehitlerin anısına fidan dikimi yapmayı uygun gördüklerini belirten Yusufoğlu, şöyle dedi:
 
"Ağaç ve orman sevgisini çocuk, genç ve insanlarımıza aşılamak anlamında önemli gördüğümüz bu tür programlara devam edeceğiz. Her gün yüreğimiz yanmakta, bu kan denizine dönmüş ülkemizi korumakla görevli vatan evlatlarının şehit haberleri sadece ateşin düştüğü yeri yakmakla kalmayıp, tüm ülkeyi de sarmakta. Bizler de kendilerine olan vefa borcumuzu ödemek için buradayız. Orman İşletme Müdürlüğü tarafından belirlenen 1 dönümlük alana şehitlerimiz anısına fidan diktik. Şehitlerimizin anısına yaptığımız etkinliğe destek sunan Emniyet Müdürlüğümüze, Orman İşletme Müdürlüğü ve gençlik kolları üyelerimize teşekkür ediyorum. Bu gün gençlerimiz, şehit isimlerini verdikleri 63 adet fidanla birlikte 200 fidanı Nusaybin yolundaki alana özenle diktiler. Bundan sonra da diktikleri fidanların bakımını yaparak kurumadan büyümeleri için çaba sarf edecekler."
 
Şehit polis ve askerler için yapılan fidan dikiminin örnek teşkil etmesi gerektiğini ifade eden Yusufoğlu, gelecek nesillere daha yeşil bir ülke emanet etme adına fidan diktiklerini kaydetti. Şehitlerin anısına fidan dikerek onların varlığını Mardin’de ölümsüzleştirmek için bu etkinliğe katıldığını belirten Buşra Gümüş, "Kan, ölüm ve gözyaşı üzerinden siyaset yapmak kimseye bir yarar getirmez. Olsa olsa ülkemizi uçuruma sürükler. Üstelik bu terör sadece bizleri değil, zaman gelir herkesi vurur. Bu ülke hepimizin. Gemi battığında hepimiz batarız. Bizler de terörün tarafında olmadığımızı göstermek için buradayız" diye konuştu.
 
Fidan dikiminden önce yetkililerden fidan dikimi konusunda bilgi alan gençler, 200 adet çam ve meyve fidanından 63’üne son 6 ayda Mardin’de şehit düşen asker ve polislerin isimlerinin yazılı olduğu etiketler takarak, toprağa dikimini yaptı. Gençlerin fidan dikiminden sonra polisler de dikilen fidanlara ilk can suyunu vererek bu anlamlı etkinliğe imza atan gençleri tek tek kutladı.

Yayın Tarihi : 12.04.2016 : 15:03

Etiketler : Mardinli    Gençler    Şehitleri    Fidan    Dikerek    Andı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

8198
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN