Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Kilis’e 5 Katyuşa Roketi Düştü

Kilis’e 5 Katyuşa Roketi Düştü
Kilis Valisi Süleyman Tapsız, Suriye tarafından atılan roket mermilerinin patlamasıyla yaralanan 12 kişiyi tedavi gördükleri hastanede ziyaret etti.

 

 
Kilis Valisi Süleyman Tapsız, Suriye tarafından atılan roket mermilerinin patlamasıyla yaralanan 12 kişiyi tedavi gördükleri hastanede ziyaret etti. Ziyaretin ardından hastane çıkışında gazetecilere açıklama yapan Vali Süleyman Tapsız, 7 yaralının kısa sürede taburcu edileceğini, ameliyata alınan 2 yaralının hayati tehlikesinin bulunduğunu, hayati tehlikesi olmayan 3 yaralının da ameliyat edileceğini ifade etti. 12 kişiyi yaralayan roket mermilerinin geldiği bölgelerin tespit edilerek anında gerekli müdahalenin yapıldığını söyleyenVali Tapsız şöyle dedi:
 
"Karşı taraftan roketin atıldığı yerler Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından tespit edildi, imha edildi, etkisiz hale getirildi. Suriye tarafında çatışmalar devam ediyor ve biz yakından takip ediyoruz. Zaman zaman sınırımızda Özgür Suriye Ordusu ile muhalifler, bazı köyleri ele geçiriyor. Zaman zaman DEAŞ tekrar ilerliyor. Dolayısıyla sınırımızda sıcak bölgedeyiz. Çatışmalar devam ediyor. Bu çatışmalar neticesinde de zaman zaman havan mermileri, sınıra yakın yerlere düşüyor. Kazara, ama bazen bilinçli bir şekilde kent merkezine roketler atılıyor. Türk Silahlı Kuvvetlerimiz bunlar atıldıktan sonra buraları tespit edip yerle bir ediyorlar. Bundan sonra atılma durumu var mı, bunu bilemeyiz. Karşımızda bir devlet yok, bir otorite yok. Bir terör örgütü var. O nedenle bizim hudut birliklerimiz gerekli cevabı angajman kuralları gereği, fazlasıyla veriyorlar. Orda ciddi zayiatlar da oluşturuyorlar. Ben özellikle yaralı vatandaşlarımıza şifalar temenni ediyorum, ailelerine ve milletimize geçmiş olsun diyorum."

Yayın Tarihi : 11.04.2016 : 21:47

Etiketler : Kilise    Katyuşa    Roketi    Düştü    ü    Ağır    Yaralı    Kanalben    Haber   


Yorumlar

9835
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN