Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Hava Ulaşımına Yağmur Engeli

Hava Ulaşımına Yağmur Engeli
İstanbul’da, şiddetli rüzgar ve CB (kümülonimbus) olarak adlandırılan elektrik yüklü bulutlar nedeniyle, Atatürk Havalimanı’na iniş için alçalan Türk Hava Yolları’na ait 4 uçak pisti pas geçmek zorunda kaldı. Bu arada, yağmurun etkili olduğu saatlerde iniş için alçalan Türk Hava Yolları uçağı kuşa çarptı.

 

 
Akşam saatlerine doğru İstanbul’da etkisini artıran yağmur ve şiddetli rüzgar hava ulaşımını olumsuz etkiledi. CB (Kümülonimbus) olarak adlandırılan elektrik yüklü bulutlar nedeniyle, Atatürk Havalimanı’na inişe geçen uçaklar havada tur atmak zorunda kalırken, şiddetli rüzgar nedeniyle Türk Hava Yolları’nın 4 uçağı pisti pas geçmek zorunda kaldı.
 
THY UÇAĞI KUŞA ÇARPTI
 
Şiddetli rüzgar ve yağışın etkili olduğu saatlerde, Atatürk Havalimanı’na iniş için alçalan Türk Hava Yolları’nın Stuttgart-İstanbul seferini yapan uçağı da kuşa çarptı. Olay üzerine iniş için sırada bekleyen Lufthansa Hava Yolları’nın Frankfurt-İstanbul, SwissAir’in Zürih-İstanbul ve Türk Hava Yolları’nın Genova-İstanbul seferlerini yapan uçakları da pisti pas geçmek zorunda kaldı.

Yayın Tarihi : 11.04.2016 : 18:58

Etiketler : Hava    Ulaşımına    Yağmur    Rüzgar    Engeli    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

7683
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN