Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Kaçarken Arkalarında Enkaz Bırakıyorlar

Kaçarken Arkalarında Enkaz Bırakıyorlar
Hakkari Yüksekova’da devam eden operasyonlarda bugüne kadar toplam 149 terörist etkisiz hale getirildi, çok sayıda el yapımı patlayıcı tespit edilerek imha edildi. Bölgedeki güvenlik kaynakları, ilçede devam eden operasyon sırasında çekilen fotoğrafları basınla paylaştı. Fotoğraflarda teröristlerin kaçarken ateşe verdikleri bina, teröristlerin binalardan kaçmak için açtıkları geçitler ve bina önlerine açılmış hendekler görüldü.

 

Güvenlik güçleri, Hakkari’nin Yüksekova İlçesi’nde PKK’ya yönelik ’Şehit Jandarma Uzman Çavuş Ramazan Gülle’ operasyonunu sürdürürken, dün teröristlere ait birçok silah ve telsiz ele geçirildi. PKK’nın faaliyetlerini sona erdirmek, kamu güvenliği, asayiş ve huzurun yeniden tesisini sağlamak amacıyla, Yüksekova’da 14 Mart tarihinde başlatılan operasyonun kararlılıkla sürdürüldüğü bildirildi. Genelkurmay Başkanlığı tarafından ayrıca Yüksekova’daki operasyonlarda bugüne kadar toplam 149 terörist etkisiz hale getirildiği ve 231 el yapımı patlayıcının imha edildiği açıklandı.
 
Bölgedeki güvenlik kaynakları, teröristlerin güvenlik güçlerine zarar vermek için tuzakladıkları birçok el yapımı patlayıcının tespit edilerek imha edildiğini belirtirken, teröristlerin kaçtıkları binaları da ateşe verdiğini bildirdi. Yüksekova sokaklarında teröristler tarafından açılmış hendeklerin kapatılma işlemlerinin de devam ettiği belirtildi.

Yayın Tarihi : 11.04.2016 : 13:56

Etiketler : Yüksekovada    Pkknın    Tahribatları    Kanalben    Haber   


Yorumlar

9087
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN