Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Rusya'da Üç İntihar Saldırısı

Rusya'nın güneybatısındaki Stavropol bölgesinde bulunan bir karakol, üç intihar bombacısının saldırısına hedef oldu.

 

Patlama, Rusya'nın güneyindeki Stavropol kentinde bir polis merkezinin yakınlarında meydana geldi. 3 intihar bombacısının kendilerini patlattığı belirtiliyor. Bazı kaynaklarsa karakol yakınlarında gerçekleşen olayda beş patlamanın meydana geldiğini  iddia ediyor.
 
ÖLEN YA DA YARALANAN YOK 
 
Patlamalara ilişkin ayrıntılı bir bilgi yetkililerce henüz paylaşılmış değil. Patlamada saldırganlar dışında kimsenin ölmediği hatta yaralanan olmadığı belirtiliyor. 
 
Sputnik'e konuşan bir güvenlik kaynağı ise "İlk belirlemelere göre üç intihar bombacısı Stavropol'un Novoselitskiy bölgesindeki polis karakolu yakınında üzerlerindeki patlayıcıları infilak ettirdi. Teröristler öldü. Yaklaşık beş patlama sesi duyuldu" dedi.
 
Üç intihar bombacısı patlama sırasında ölürken emniyetten bir kaynağın verdiği bilgiye göreyse, dördüncü saldırganın polis tarafından öldürüldüğü iddia edildi.
 
 
KREMLİN'DEN AÇIKLAMA
 
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in sözcüsü Dimitri Peskov, saldırının arkasındakilerin kim olduğunu anlamak için çabaların sürdüğünü belirtti.
 
Peskov, "Bu bir terör tehdidi ya da çete işi mi, bu sorunun yanıtını vermek şu şartlar altında zor" dedi.
 
ÖNCEKİ SALDIRILARI IŞİD ÜSTLENMİŞTİ
 
Stavropol bölgesi, Kuzey Kafkasya yakınında yer alıyor. Kuzey Kafkasya'da bulunan Dağıstan'da son bir ay içinde polis kontrol noktaları ve karakollara iki kez saldırı düzenlenmişti. Bu saldırıları terör örgütü IŞİD üstlenmişti.

 

Yayın Tarihi : 11.04.2016 : 11:41

Etiketler : haber    haberler    rusya    intihar saldırısı    bomba    patlama    son dakika    kanalben    ben tv       


Yorumlar

5628
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN