Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Erdoğan: ''Müsaade Edilmeyecek''

Erdoğan: ''Müsaade Edilmeyecek''
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bu vatanın üzerinde kimse operasyon düşünmesin. Düşünen bedelini işte şu anda ödediği gibi öder, ödemeye de devam edecektir. Tek devlet. Devlet içinde devlet olmaz" dedi.

 

"BAYANLARA HAKARET ETMEKLE PRİM YAPMIYOR SİYASET"
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Ek Hizmet Binası Açılış Töreni’ne katıldı. Burada bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, isim vermeden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştirerek "Şu anda ana muhalefetin başında olan zatın sosyal sigortaların başında olduğu dönemi lütfen bir araştırın. Böyle bayanlara hakaret etmekle prim yapmıyor siyaset. Hizmetle yapıyor. Acil servislerde insanların nasıl can çekiştiğini o dönemde çok iyi biliriz. Afedersiniz bırakın odalarda tuvaleti, katta, tuvalet hepsi kan revan içinde. O dönemi çok iyi biliriz. Kimdi o zamanlar genel müdür? Bu beyefendi. Biz seni çok iyi tanırız. Türkiye o günlerden bugünlere geldi" ifadelerini kullandı.
 
 "ŞİMDİ HAYALİM GERÇEKLEŞİYOR"
Şehir hastanelerinin hayali olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, her şehrin merkezinde bir şehir hastanesi olacağını vurgulayarak "Ülkemizin dört bir yanında yeni sağlık yatırımları sürüyor. Şimdi hayalim gerçekleşiyor. Neydi o hayalim biliyor musunuz? Şehir hastaneleriydi. Hamdolsun gecikmeli de olsa şimdi bu şehir hastanelerimizi yapıyoruz. Şu anda 18 farklı şehirde 23 katrilyon Lira yatırım maliyeti olan şehir hastanelerimizin inşası süratle devam ediyor. Bu hastanelere girdiğiniz zaman hastanede yok, yok. Her şehrin bir merkezinde şehir hastanesi olacak" diye konuştu.
 
 "HEM TERÖRLE MÜCADELE EDECEĞİZ HEM HEDEFLERİMİZE ULAŞACAĞIZ"
Terörle mücadelede kararlılık vurgusu yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye birilerinin göstermek istediği veya terörle perdelenmeye çalışıldığı gibi krizlerin pençesinde kıvranan bir ülke değildir. Olmayacaktır. Sağlıkta ve diğer alanlarda hedeflerimiz doğrultusunda kararlı adımlarla ilerliyoruz. İlerlemeye de devam edeceğiz. Hem terörle mücadele edeceğiz hem bölgemizdeki krizler karşısındaki insani duruşumuzu muhafaza edeceğiz hem de 2023 hedeflerimize ulaşacağız. Bunların hiçbiri diğerinin alternatifi değildir. Türkiye bunların her birini ayrı ayrı yürütecek güce, dirayete, kararlılığa sahiptir. Yeter ki birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi güçlü tutalım" açıklamasında bulundu.
 
 "PARALEL DEVLET, NEREDEN ÇIKTI BU?"
 Konuşmasında tek millet, tek bayrak, tek vatan ve tek devlet vurgusu da yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ’paralel yapı’ iddialarına değinerek sözlerini şöyle sürdürdü: "Bu vatanın üzerinde kimse operasyon düşünmesin. Düşünen bedelini işte şu anda ödediği gibi öder, ödemeye de devam edecektir. Tek devlet. Devlet içinde devlet olmaz. Neymiş o? Paralel devlet, nereden çıktı bu? Sene 99, kaç, Pensilvanya’ya git. Orada bazı tohumlar at. Kendini gizli. Pensilvanya’dan acaba Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni nasıl ele geçiririz? Niye kaçtın? Ne işin var orada? Eee gel o zaman. Türkiye’ye gel. Suçsuzsan buraya gel, niye gelmiyorsun? Birileri koruma altına mı aldı seni? Ne işin var orada? Gel. Bunlarda imam çokmuş. Hepsi de kaçıp gidiyor. Bir kısmı zaten cezaevinde. Bir kısmı değişik ülkelerde dolaşıyor. Ne demiştik? İnlerine gireceğiz. Girdik, giriyoruz, girmeye devam edeceğiz. Bizim devletimiz Türkiye Cumhuriyeti Devleti’dir. Başka bir devlet tanımıyoruz ve legal görünüm altında illegal terör örgütlerine, illegal terör yapılanmalarına bu ülkede müsaade edilmez, edilmeyecektir."
 
 "HİÇBİR GEREKÇE SALDIRILARI MAZUR GÖSTEREMEZ"
 Sağlık çalışanlarına yönelik şiddet haberlerini takip ettiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, sağlık hizmeti sunanlara yönelik sözlü ve fiili saldırıların kabul edilemez olduğunun altını çizerek "Her yerde olduğu gibi bu büyük camia içinde de yanlış yapılanlar olabilir. Yanlış yapanlar da olabilir. Bu tür yanlış yollara tevessül edenlere amirlerinden, adaletten önce camianın kendisinin hesap sorduğuna inanıyorum. Ama daha önemlisi zaman zaman sizlere yanlış yapıldığını duyuyorum, takip ediyorum. Acil servislerde, polikliniklerde; doktorlarımıza, hemşirelerimize, idari personelimize yönelik sözlü ve fiili saldırılar asla kabul edilemez. Bunlar insani, vicdani değildir. Bu tür yanlış yollara sapanları özellikle uyarmak istiyorum. Hiçbir gerekçe insanlara sağlık hizmeti vermek için canını dişine takan bu kardeşlerimize yönelik saldırıları mazur gösteremez" diye konuştu.
 
 "BURASI ROKET YERİ DEMEDİLER"
Terörle mücadele operasyonlarının yürütüldüğü bölgelerde hayatını tehlikeye atarak görev yapan sağlık çalışanlarını takdir eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasını şöyle tamamladı: "Sağlık çalışanlarımız özellikle terörle mücadelenin yoğun olarak sürdüğü yerlerde ve tabiat şartlarının zorlu olduğu bölgelerde gerçekten çok büyük başarı hikayeleri yazıyorlar. Cizre’de 13 kez roketle defalarca silahlı saldırıya uğrayan hastanemiz ki açılışını bizzat kendim yaptım. Orada görev yapan personelimiz hizmetlerine hiç ara vermeden devam etmişlerdir. Burası roket yeri demediler. Yine devam ettiler. Kendi hayatlarını tehlikeye atarak hayat kurtarma mücadelesi veren kahraman sağlıkçılarımıza bu vesileyle bir kez daha sevgilerimi, saygılarımı iletiyorum."
 
Geceyi Tarabya Köşkü’nde geçiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ümraniye’deki törene helikopterle geldi. Erdoğan’ın gelişi yaklaşık 50 dakika gecikince hastane bahçesindeki tören alanında bekleyenler arasında bayılanlar oldu. Bayılanların yardımına sağlık çalışanları koştu.
 
CUMHURBAŞKANI TELEFONU ALDI, KONUŞTU
Erdoğan, tören alanına eldiğinde genç bir kadın sesini kendisine duyurmayı başardı. Bir dava konusu olduğunu söyleyen ancak gazetecilere ayrıntı vermeyen genç kadın, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bir telefon numarası ulaştırdı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, o numarayı aradı, konuştu. Genç kadının da kalabalık içerisinden çıkarılıp kürsü arkasına getirilmesini istedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, törenin ardından genç kadınla konuştu.

Yayın Tarihi : 10.04.2016 : 16:25

Etiketler : Cumhurbaşkanı    Erdoğan    İllegal    Terör    Örgütlerine    Bu    Ülkede    Müsaade    Edilmeyecek    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

5681
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN