Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Semizotunun Faydaları

Semizotunun Faydaları
Semizotu boyu çok fazla uzamayan çok eski bir bitkidir. Asıl vatanı Hindistan’dır. Ancak Türkiye’de de oldukça fazla yetişmektedir. Ekşimsi bir tadı vardır. Ancak özelliklerinin yanı sıra asıl önemli olan semizotunun faydalarıdır.

 

Yemeği ve salatası yapılarak da  tüketilebilen semizotu lezzetinin yanında vücuda çok faydalıdır.  Çoğu yeşillik gibi içinde çeşitli vitaminler barındırır , gribal hastalıklara iyi gelir.  Balıkla kıyaslanabilecek kadar zengin bir doymamış yağ deposudur . Bu nedenle balık yemeyenler bu eksikliklerini semizotu yiyerek kapatabilirler.
 
Kabızlık problemine çok iyi geldiği uzmanlar tarafından kanıtlanmıştır . Bu özelliğiyle diyet yapanlar için bol bol yenilmesi gereken bir sebzedir.  Semiz otu vücudun susuzluğunu azaltır,  metabolizmamızın hızlı çalışmasına yardımcı olur.  Migreni olan hastalar için şifadır. Bunun nedeni ise baş ağrısına iyi gelmesidir.  Kanımızı içinde barındırdığı pisliklerden temizler ve idrara çıkmamızı kolaylaştırır.  Doktorlar salata olarak ve çiğ yendiğinde semizotunun faydalarının daha fazla olduğunu söylemektedirler.  Semizotu lapası da yanıklara iyi gelmektedir.  Kökünden ucuna faydalı olan bu şifalı bitkinin uzun yıllardan beri gut hastalığına da iyi geldiği söylenmektedir.
 
 
Bu bitki pişirilmeden salata olarak tüketildiğinde vücuda daha faydalı olmaktadır.  C vitamini bakımından zengin olması da semizotunun faydaları arasındadır.  Semizotu  şeker hastalarına faydalı yiyecekler içerisinde yer alan bir sebzedir.  Çünkü şeker hastalık yüzünden vücudun dengesiz olan su miktarını artırır.  Tam bir şifa kaynağı olan semizotunun bitmek bilmeyen faydalarından herkes yararlanmalıdır.

Yayın Tarihi : 10.04.2016 : 14:21

Etiketler : semizotu    bitki    uzman    hindistan    yeşillik    yemek    salata    kabızlık    metebolizma    şifalı bitkiler    sağlık    şeker hastalığı    şifa kaynağı   


Yorumlar

1338
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN