Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Paris’te Ermenistan Protestosu

Paris’te Ermenistan Protestosu
Azerbaycan ile Ermenistan arasında gerilim nedeniyle Paris’te yaşayan Azerbaycan vatandaşları Ermenistan Büyükelçiliği önünde protesto gösterisi düzenledi. Paris’te Türk Derneklerinden Objectif 21 Derneği’nin de destek verdiği protesto, yaşamını yitirenlerin anısına bir dakikalık saygı duruşu ile başladı.

 

 
Gösteride “Şehitler ölmez vatan bölünmez”, ”Karabağ bizimdir bizim kalacak” “Sarkisyan savaş suçlusu” sloganları atıldı ve “Karabağ işgaline son” ”Terörist Ermenistan” yazan dövizler taşındı.
 
Gösteri esnasında Azerbaycan vatandaşları ellerinde terör örgütü PKK bayrakları ve Öcalan resimleriyle üzerlerine gelen bir grubun saldırısına uğradı. İki grup arasında yaşanan arbede sonrası, açıklama yapan Azerbaycan diplomatik kaynakları, saldırıyı gerçekleştiren kişilerin aşırı Ermenistan gençlik grubu (Nor Seroun) üyesi olduklarına ve PKK bayrakları taşıdıklarına dikkat çekildi.
 
Yaşanan olayların ardından elleri sopalı bir grup Ermenistan taraftarı, Ermenistan Büyükelçiliği önüne geldi, burada da göstericilere müdahale eden polis olayların büyümesini engelledi.

Yayın Tarihi : 09.04.2016 : 21:29

Etiketler : Paris    Ermenistan    Protesto   


Yorumlar

4159
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN