Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İsmail Kahraman Kosova'da

İsmail Kahraman Kosova'da
Kosova’da bugün gerçekleşen Cumhurbaşkanlığı devir teslim töreni için bu ülkeye gelen TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Priştine’deki devir teslim töreni programı ardından Kosovalı Türklerin yoğun olarak yaşadığı Prizren’e geçerek Türk Sivil Toplum Kuruluş Temsilcileri ile bir araya geldi.

 

Kosova’da bugün gerçekleşen Cumhurbaşkanlığı devir teslim töreni için bu ülkeye gelen TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Priştine’deki devir teslim töreni programı ardından Kosovalı Türklerin yoğun olarak yaşadığı Prizren’e geçerek Türk Sivil Toplum Kuruluş Temsilcileri ile bir araya geldi. Priştine’deki resmi temasları ardından Prizren’e geçen Kahraman, Yunus Emre Türk Kültür Merkezi’nde Kosovalı Türk STK temsilcileriyle bir araya geldi. Türkiye Cumhuriyeti Kosova Büyükelçisi Kıvılcım Kılıç, Türkiye Cumhuriyeti Prizren Başkonsolosu Selen Evcit, Kosova Kamu Yönetimi Bakanı ve Kosova Demokratik Türk Partisi - KDTP Genel Başkanı Mahir Yağcılar, Mamuşa Belediyesi Başkanı ve Kosova Türk Adalet Partisi - KTAP Genel Başkanı Arif Bütüç ve çok sayıda Türk STK temsilcinin katıldığı görüşmede Başkan Kahraman, Kosovalı Türklerin birlik ve beraberlik içerisinde olmaları gerektiğini söyledi. Toplantıya katılan Türk STK temsilcileri de derneklerinin çalışmaları hakkında bilgi verdi. Toplantıda konuşan Mamuşa Belediyesi Başkanı ve Kosova Türk Adalet Partisi - KTAP Genel Başkanı Arif Bütüç, Türkiye Cumhuriyeti’nin Kosova’ya bugüne kadar gerçekleştirmiş oldukları desteklerinden dolayı teşekkür etti. Toplantının ardından Mamuşa Belediyesi Başkanı ve Kosova Türk Adalet Partisi - KTAP Genel Başkanı Arif Bütüç, TBMM Başkanı İsmail Kahraman’a bak işlemeli süs hediye etti.

Yayın Tarihi : 08.04.2016 : 21:22

Etiketler : Kosovada    Bulunan    Tbmm    Başkanı    İsmail    Kahraman    Kosovalı    Türk    Stk    Temsilcileriyle    Bir    Araya    Geldi    Dış    Haberler    Kanalben    Haber   


Yorumlar

7254
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN