Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Çaldıkları Otomobilleri Sahiplerine Satıyorlarmış

Çaldıkları Otomobilleri Sahiplerine Satıyorlarmış
İstanbul'da çaldıkları lüks otomobilleri sahte plaka ve belgeler hazırlayarak sattıkları öğrenilen iki ayrı şebeke üyesi toplam 9 kişi polis tarafından yakalandı. Şüphelilerin çaldıkları bazı lüks araçları “Arabanız elimizde para vermezseniz parçalarız” diyerek 10 ila 15 bin lira arasında değişen fiyatlara sahiplerine sattıkları öğrenildi.

 

Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından yaklaşık 2 aylık fiziki ve teknik takibinin ardından önceki gün 9 adrese eşzamanlı baskın yapılmıştı. Baskınlarda iki ayrı hırsızlık şebekesi üyesi oldukları tespit edilen aralarında çete liderleri Mehmet Ali A. (29) ile Ümit A.’nın (28) da aralarında bulunduğu 9 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerin ev ve işyerlerinde yapılan aramalarda 12 çalıntı otomobil ele geçirildiği öğrenildi.
 
ARAÇLARI TERÖR BÖLGELERİNE SAKLAMIŞLAR
 
Oto Hırsızlık Büro Amirliği’nde sorgulanan şüphelilerin Ataşehir, Kadıköy, Ümraniye ve Sancaktepe semtlerinde lüks siteler ve evlere girerek hırsızlık yaptıkları bu sırada buldukları kontak anahtarları ile kapıda park halinde bulunan araçları çaldıkları öğrenildi. Şüphelilerin bazı araçları ise torpidolarında bulunan 3. kontak anahtarını kullanarak çaldıkları belirlendi. Çalıntı araçları, polis kontrollerinin daha az olduğunu düşündükleri terör olaylarının yaşandığı mahallere park edildiği, sahte belge ve plakalar hazırlayarak satıldığı öğrenildi.
 
ÇALDIKLARINI SAHİPLERİNE GERİ SATMIŞLAR 
 
Polis soruşturması sırasında şüphelilerin çaldıkları 3 lüks otomobili de sahiplerine sattıkları ortaya çıktı. Şüphelilerin araçları çaldıktan sonra telefonla ulaştıkları sahiplerine “Arabanız elimizde henüz hiçbir şey olmadı. İstediğimiz parayı verirseniz. Evinizin önüne bırakırız. Yoksa parçalarız” diyerek pazarlığa başladıkları öğrenildi. Şüphelilerin çalıntı araçları, sahiplerine 10 ila 15 bin lira arasında değişen fiyatlara  verdikleri belirlendi.
 
Poliste işlemleri tamamlanan şüpheliler adliyeye sevk edildi.

Yayın Tarihi : 08.04.2016 : 12:30

Etiketler : Çaldıkları    Otomobilleri    Sahiplerine    Satan    Hırsızlar    Yakalandı    Kanalben    Haber   


Yorumlar

5530
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN