Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Başkan'dan Nazım Şiiri

Bayraklı Belediyesi’ne yapılan operasyon sonucu gözaltına alınan Belediye Başkan Yardımcısı Gamze Eraslan ve ifadesine başvurulan Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, serbest bırakıldı. Başkan Karabağ ve beraberindekiler adliye çıkışında belediye çalışanları, CHP’liler ve sevenleri tarafından tezahüratlarla karşılandı.

 

Başkan Karabağ, şiirin usta şairi Nazım Hikmet’in “Güneşi İçenlerin Türküsü” isimli şiiriyle dosta düşmana mesaj verdi.
 
Karabağ, “Düşmesin bizimle yola, evinde ağlayanların gözyaşlarını boynunda ağır bir zincir gibi taşıyanlar. Bıraksın peşimizi kendi yüreğinin kabuğunda yaşayanlar! Demokrasi mücadelesini ölümüne vermemiz gerekiyor. Bu uğurda şehit olan devrimci kardeşlerimi saygıyla anıyorum” dedi.
 
Bayraklı adliyesi önünde toplanan binlerce kişi gün boyu Başkan Karabağ ve Başkan Yardımcısı Gamze Arslan’ı bir an olsun yalnız bırakmadı. Başkan Karabağ’a destek olmak için sabah saatlerinde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, CHP İzmir İl Başkanı Alaattin Yüksel ve İl yönetim kurulu üyeleri, CHP’li ilçe ve belediye başkanları, eski belediye başkanları, CHP İzmir milletvekilleri, DİSK Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı, DİSK’in şube başkanları da adliyeye geldi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da Başkan Karabağ’ı arayarak yaşananlarla ilgili bilgi aldı.
 
Şiirli cevap
 
Adliye çıkışında “Büyük Başkan”, “Devrimci Başkan” sloganlarıyla karşılanan Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ ve beraberindekilere, sevenleri büyük bir sevgi gösterisinde bulundu. Başkan Karabağ, burada Nazım Hikmet’in “Güneşi İçenlerin Türküsü” isimli şiiriyle mesaj verdi.
 
DEMOKRASİ MÜCADELESİNİ VERMEMİZ GEREKİYOR
 
Karabağ, “Değerli arkadaşlarım bugün burada sizleri yorduk. Olağanüstü dönemden geçiyoruz. Şairin biri şunu söylemiş, ‘Düşmesin bizimle yola evinde ağlayanların gözyaşlarını boynunda ağır bir zincir gibi taşıyanlar. Bıraksın peşimizi kendi yüreğinin kabuğunda yaşayan. Demokrasi mücadelesini ölümüne vermemiz gerekiyor. Bu uğurda şehit olan devrimci kardeşlerimi, saygıyla anıyorum” dedi. 

Yayın Tarihi : 08.04.2016 : 10:09

Etiketler : Şüphelileri    Adliyede    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

3482
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN