Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


AK Partililer, CHP Binasına Yürüdü

CHP ve AK Parti arasında 'Önüne yatma' polemiği büyüyor. Son olarak İzmir'de, AK Partili kadınlar CHP İzmir İl Başkanlığı'na yürüdü. İki taraf arasında olay çıkmaması için polis ekipleri sıkı güvenlik önlemleri aldı.

 

Burak Cilasun / Ben TV
 
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Salı günü gerçekleşen CHP Grup Toplantısı'nda Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu'na yönelik kullandığı "Önüne yatma" ifadesi, İzmir'de iki partiyi karşı karşıya getirdi.
 
AK Parti İzmir İl Kadın Kolları, ellerinde pankartlar ve dövizlerle, CHP İzmir İl Başkanlığı'nın önüne giderek basın açıklaması yapmak istedi.
 
AK Partililerin geleceğini öğrenen CHP'liler de il başkanlığı binasının önünde ellerinde pankart ve dövizlerle karşı eylem gerçekleştirdi.
 
Grupların arasında olay çıkmaması için çevik kuvvet ekipleri arada tampon bölge oluştururken, partililer arasında slogan savaşları yaşandı. AK Partililer tarafından atılan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu karşıtı sloganlar karşısında, CHP'liler de AK Partilileri Ensar Vakfı'nda yaşanan olaya destek vermekle suçladı.
 
 
"Riyakarlığını gözler önüne serdi"
 
AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Gözde Keskin, partisi adına yaptığı basın açıklamasında başlıca şu ifadelere yer verdi;
 
"Ana Muhalefet Partisi Genel Başkanı'nın, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Sayın Sema Ramazanoğlu hakkında sarf ettiği; ahlak ve insaftan yoksun ifadeler ülke siyasi tarihine kara bir leke olarak geçmiştir. Kadına karşı cinsiyetçi ve karanlık zihniyetinin ürünü olan sözlerinden dolayı, Ana Muhalefet Partisi Genel Başkanını bir kez daha şiddetle kınıyoruz. 'Karar alma mekanizmalarında ve siyasette daha çok kadın olmalı' iddiasında bulunanların, siyasetin tam da merkezinde yer alan bir kadına yönelik sözleri, kendi riyakarlığını bir kez daha gözler önüne sermiştir. Meydanlarda siyasi ahlak ve etikten bahsederken, kendi ahlak anlayışını ortaya dökmüştür. Başta CHP'li hemcinslerimiz olmak üzere, toplumun her kesiminden kadını bu çirkin ve asla kabul edilemez hadiseye tepki göstermeye davet ediyoruz."
 
CHP'den karşı açıklama
 
Basın açıklaması sonrasında AK Partililer olaysız bir şekilde CHP'nin önünden ayrılırken, bir açıklama da CHP İzmir İl Kadın Kolları'ndan geldi. Önüne yatmak tabirinin AK Parti tarafından ortaya atıldığını söyleyen CHP'li kadınlar, başta Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu olmak üzere, AK Partililerin Ensar Vakfı'nda yaşanan olayın üstünü kapatmaya çalıştığını dile getirdi.
 
 

Yayın Tarihi : 07.04.2016 : 13:55

Etiketler : ak parti    chp    izmir    eylem    slogan    sema ramazanoğlu    gözde keskin    kemal kılıçdaroğlu    ensar vakfı       


Yorumlar

1510
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN